Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
2. decembris, 2014
Drukāt

ĀCM dēļ ierobežos mežacūku piebarošanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lai mazinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) iespējamo izplatīšanos, valdība otrdien noteica ierobežojumus mežacūku piebarošanai, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Noteikts, ka barotavas līdz 2018. gada 31. decembrim atļauts izvietot tajos medību iecirkņos, kuros atļauts medīt mežacūkas. Turklāt piebarošanas vietu varēs izvietot tikai tad, ja ir saņemta rakstiska zemes īpašnieka vai tiesiskā valdītāja piekrišana. Barotavas kopējais tilpums nedrīkst pārsniegt 400 litru uz 1000 hektāriem.

Barotavas izvietošana būs jāsaskaņo arī ar tuvumā esošās zemes īpašnieku un tiesisko valdītāju gadījumā, ja uz tā zemes atrodas objekti, ko būtiski ietekmē palielināts dzīvnieku blīvums un piebarošanas vietas novietojums, piemēram, jaunaudzes un lauksaimniecības kultūras, skaidro ZM.

Ministrijā piebilst, ka stratēģija ĀCM ierobežošanai slimības skartajās Eiropas Savienības valstīs Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā izstrādāta šā gada oktobrī Viļņā notikušajā, Eiropas Komisijas organizētajā sanāksmē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.2
Alūksne 0.0
Daugavpils +3.9
Saldus +3.0
Liepāja +4.1
Jelgava +3.1
Ventspils +3.8
Limbaži +1
Madona +0.1
Rēzekne +0.6
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+