×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

ĀCM konstatēts vēl trijās mājas cūku saimniecībās un četrām meža cūkām

cuka_sa_10

Brīvdienās ir palielinājis ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) saslimušo mājas un meža cūku skaits, portālu “LA.lv” informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā. PVD saņemtās laboratoriskās analīzes rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu trīs mājas cūku saimniecībās. Ar ĀCM saslimšana konstatēta Krāslavas novada Piedrujas un Kalniešu pagastā, kā arī Dagdas novada Bērziņu pagastā.

Par mājas cūku saslimšanu Dagdas novada Bērziņu pagastā veterinārārstu informēja dzīvnieku īpašnieks, novietnē bija 41 cūka, no kurām ĀCM vīruss laboratoriski apstiprināts vienai cūkai. Cūku novietne un dzīvnieki bija reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā (LDC).

Tāpat ĀCM apstiprināts divās Krāslavas novada pagastu piemājas saimniecībās, kopējais mājas cūku skaits – piecas.

Saskaņā ar ĀCM slimības apkarošanas plānu, iznīcinātas tiks visas cūkas, kopumā 46 mājas cūkas.

ĀCM tāpat konstatēts divām mežacūkām Krāslavas novada Ķepovas pagastā, vienai Bērziņu un vienai Indras pagasta pierobežā.

Līdz ar šobrīd ĀCM vīruss apstiprināts 22 meža cūkām un piecām mājas cūku turētāju saimniecībās.

Līdz 14.jūlijam PVD inspektori ĀCM aizsardzības un uzraudzības zonā ir pārbaudījuši 3 776 mājas, no kurām cūkas tiek turētas 564 saimniecībās, kopējais mājas cūku skaits 2 186.

Laboratoriskai izmeklēšanai ir noņemti 1 444 asins paraugi. Pārbaužu laikā inspektori konstatējuši 323 dažādu pārkāpumus, t.sk. nereģistrētus dzīvniekus un pārkāpumus cūku pārvietošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+