×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Caur Latvijas bankām no Austrumiem plūst miljardi. Saruna ar FKTK priekšsēdētāju Pēteri Putniņu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamajā rītā pēc Trasta komercbankas licences anulēšanas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāju Pēteri Putniņu iztaujāja “LA” žurnālisti Ivars Bušmanis un Zigfrīds Dzedulis.

– Kā šodien? Pēc vakardienas lēmuma par Trasta komercbankas slēgšanu karsti, vai ne?

Pēters Putniņš: – Jā, vakardiena pagāja citādi.

– Kā tas izpaudās?

– Mums bieži zvanīja šīs bankas noguldītāji. Bet vislielāko uzmanību šim notikumam pievērsa plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Jāatzīst, lēmums par šīs bankas slēgšanu nebija nekas pārsteidzošs. Jau ilgāku laiku šī banka pieļāva virkni rupju finanšu pārkāpumu. Tostarp bija aizdomas, ka banku izmanto naudas atmazgāšanā. Mēs bankai aizrādījām, brīdinājām, arī uzlikām sodus. Diemžēl bankas akcionāri neko neņēma vērā.

– Bet katru dienu bankas taču neaizver?

– Protams, ne. Taču kārtība, kas bankām jāievēro, ir zināma. Ja kāda to neievēro, tās darbība tiek pārtraukta. Šis process ir skaidri reglamentēts, un bankas zina šo kārtību.

– Vai Latvijā vēl ir bankas, kas var sekot Trasta komercbankas pēdās?

– Es ļoti ceru, ka nākamgad Latvijā strādājošo banku skaits būs tāds pats kā šogad. Kopumā finanšu tirgū mums valda kārtība. Mēs situāciju kontrolējam. Mums ir ļoti laba sadarbība ar tirgus dalībniekiem. Trasta komercbankas liktenis bija izņēmuma gadījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Bij. kolhoznieks Atbildēt

  Pirms daudziem, daudziem gadiem mūsu toreizējie gudrie, tādi kā Godmanis, vesela varza Rietumu konsultantu, arī Gorbunovs, taču teica ka Latvijai nevajag ne rūpniecību, ne lauksaimniecību, bet pietiks ar bankām. Mazgāsim un skalosim krievu naudu un būs mums Šveices variants. Kur tagad ir tie gudrīši, tagad, kad sūdi ir vairāk kā piektajā gadā un esam ar plikām sēžamvietām?

 2. Trastēni ielīduši lauciņā,
  kas bija iedalīts augstākajiem
  krusttēviem ??

  • Ha, ha, ha! Rietumu bankas vadītājam, Dieva izredzētajam visas slūžas vaļā un viņus neviens neaiztiks. Pamēģini aiztikt ēbreju!

 3. jas paskatītos kon Putnītis ap 2000. gadu pētījis internetā, atklatos tādas perversijas, ka bail :))

Draugiem Facebook Twitter Google+