×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Acu gaišumam palīdz vingrinājumi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Esmu izveidojusi paradumu, kas nu jau kļuvis par tādu kā nerakstītu likumu: vismaz reizi gadā atrādos trim speciālistiem – dentistam, ginekologam un oftalmologam. Tas ir kā mašīnai iziet tehnisko apskati.

Allaž esmu priecājusies, ka joprojām varu iztikt bez brillēm. Tiesa, sīkus sarkanus burtiņus uz melna fona vai mazītiņus gaiši pelēkus uz balta fona pat necenšos lasīt. Par laimi tādi gadās ne pārāk bieži un nesatur vitāli svarīgu informāciju.

Taču septembrī notika kas gluži negaidīts: pēkšņi sajutu, ka burti mūsu žurnāla maketa izdrukās sāk izplūst. Tas, ka pēdējās nedēļas biju strādājusi īpaši intensīvā režīmā, nespēja mierināt. Un tad ar šausmām atskārtu, ka darbu dunā esmu atstājusi novārtā reiz cītīgi iekoptos labos paradumus, kā arī aizmirsusi ievērot vērtīgās un labi zināmās mācībās.

Es nejaudāju noēst kilogramu melleņu dienā, tādēļ nekavējoties iegriezos aptiekā. Farmaceite ieteica divus preparātus, kas satur luteīna un melleņu ekstrakta trieciendevu, kā arī redzes uzlabošanai nepieciešamos vitamīnus A un E un minerālus.

Nākamais solis – atsaucu atmiņā acu muskuļu vingrinājumus, ko savulaik biju cītīgi praktizējusi, taču pamazām, aizbildinoties ar nevaļu, veikusi arvien retāk, līdz piemirsusi pavisam…

Pirmais un vienkāršākais: fokusēt skatienu uz kādu tuvumā esošu priekšmetu, tad palūkoties āra pa logu un fokusēt skatienu uz mākoni, putnu vai torni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+