Latvijā
Rīga

Aculieciniece par traģisko strādnieka nāvi Deglava ielā4

Foto LETA

Šis rīts daudziem autovadītājiem Rīgā aizsākās ar ierastā maršruta pārplānošanu. Pārrauta ūdensvada dēļ tika slēgts Augusta Deglava tilts, pār kuru braukt ļauts tikai sabiedriskajam transportam. Diemžēl šoferu neērtības un turpmākie remontdarbi ir sīkums salīdzinājumā ar cilvēka dzīvību, kas naktī izdzisa kanalizācijas izbūves laikā, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Pirmdienas vakarā, īsi pirms pusnakts, veicot sadzīves kanalizācijas pieslēguma izbūvi akai Augusta Deglava ielā, plīsa apmēram divus metrus zemāk esošais ūdensvads, kā rezultātā iegruva tranšejas sienas un zem ūdens un grants slāņa palika viens no strādniekiem.

Strādnieka mirstīgās atliekas tika atrastas pēc trīs stundu ilgiem glābšanas darbiem apmēram 4,5 metru dziļumā. Būvbedrē atradās SIA CBF “Ļ-KO”, kas veic darbus objektā objektā “Ata ielas, Augšielas un Vagonu ielas pārbūve”, apakšuzņēmēja SIA “Mārupīte-RR” darbinieks. Kāda sieviete, kas dzīvo netālu no negadījuma vietas, šausminās par notikušo un apšauba glābēju darbu.

“Nu ziniet, melot jau negribas, bet tur cilvēks tiešām bija iekritis. Pēc skaņas viņš tur bļāva, bet visi tikai stāvēja un stāvēja. “Ātrie” stāvēja, neviens neko izdarīt nevarēja. Tas bija tiešām briesmīgi,” raidījumam norāda aculieciniece Ērika.

Glābēji atzīst, ka šis bija specifisks gadījums un bija nepieciešams ievērot īpašu piesardzību.

Kā skaidro SIA CBF “Ļ-KO” valdes loceklis, būvbedre bija nostiprināta ar vairogiem pret zemes nogruvumiem, darbinieks lietoja individuālos aizsardzības līdzekļus, un pirms darbu uzsākšanas darbinieks bija atbilstoši instruēts. Ērikai gan ir savs pieņēmums par negadījuma apstākļiem, kas varētu būt saistīti ar strādnieka neuzmanību, kuru veicinājuši apreibinošie dzērieni.

“Cik reizes es biju mājās, cik reizes es vēroju, ka tie strādnieki iet uz veikalu, pērk alkoholu un tur strādā. Tas tiešām ir briesmīgi, tāpēc ka viņi ceļ Daugavas stadionu tādā stāvoklī. Visus šitos kokteiļus, šņabi, alu, visu pilnībā, ko var dzert. Tas nav normāli. Ko tur brīnīties, ka viņi pa nakti vēl strādā, un tas vēl bija Lieldienās. Nevar normāli tur pastrādāt, un neviens nekontrolē. Tas tiešām ir ļoti briesmīgi, diemžēl,” pauž notikušā aculieciniece.

Policija par notikušo ir uzsākusi kriminālprocesu.

LA.lv