Eiropa

Aculiecinieki: krievu garīdznieka slepkava piesauca sātanu 16

LETA/AFP

Krievijas pilsētā Pleskavā ir noslepkavots pareizticīgo garīdznieks Pāvels Adelheims, otrdien paziņoja Maskavas un visas Krievzemes patriarha Kirila preses dienests.

75 gadus vecā Adelheima līķis ar durtām brūcēm tika atrasts pirmdienas vakarā viņa mājās, lai gan iepriekš neprecīzi tika ziņots, ka līķis atrasts Svēto Konstantīna un Jeļenas pareizticīgo dievnamā Pleskavā. Radiostacija “Eho Moskvi” ziņo, ka Adelheims noslepkavots virtuvē ar naža dūrienu vēderā.

Policija ir aizturējusi šajā slepkavībā aizdomās turētu Maskavas iedzīvotāju, kurš dzimis 1986.gadā. Saskaņā ar aculiecinieku teikto šis vīrietis kliedza, ka sātans licis viņam nogalināt garīdznieku, un aizturēšanas brīdī sadūra sevi krūtīs ar nazi.

Vietne “Gazeta.ru”, atsaucoties uz Pleskavas apgabala domes deputātu Ļevu Šlosbergu, ziņo, ka slepkavībā aizdomās turētais esot garīgi slims un līdz pirmdienai trīs dienas dzīvojis Adelheima mājās. Pie Adelheima viņu atvedusi kāda rediniece vai paziņa, cerot, ka, dzīvojot pie garīdznieka, viņš izārstēsies.

Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils izteica līdzjūtību sakarā ar garīdznieka traģisko nāvi un aizlūdza Dievu par viņu, paziņoja patriarha preses dienesta vadītājs protodiakons Aleksandrs Volkovs. Viņš sacīja, ka upuris nogalināts, pildot priestera pienākumu palīdzēt jebkuram cilvēkam.

Adelheims, kurš 1.augustā sasniedza 75 gadu vecumu, kļuva par garīdznieku vēl padomju varas laikā. 1969.gadā viņš tika aizturēts par nelegāli iespiestas reliģiskas literatūras izplatīšanu. 1970.gadā viņam piesprieda trīs gadu ieslodzījumu nometnē par “padomju iekārtas apmelošanu”. 1971.gadā Adelheims zaudēja labo kāju, kad nometnē notika nemieri, un 1972.gadā tika atbrīvots kā invalīds.

Adelheims no 1976.gada bija garīdznieks Pleskavas eparhijā (bīskapijā). Pēdējos gadus viņš vairākkārt asi kritizēja situāciju Krievijas pareizticīgo baznīcā un tās vadītājus.

LA.lv