Pasaulē
Eiropa

Aculiecinieki Minhenē: Gundars Āboliņš drošībā, pakistānietis baidās tautības dēļ 16

Foto – LETA/AFP

Latvijā populārais aktieris Gundars Āboliņš, kas šobrīd dzīvo Vācijā, Minhenē, piektdien notikušo apšaudi, kurā gājuši bojā vismaz seši cilvēki, nav piedzīvojis un atrodas drošībā, bet “Latvijas Avīzes” autors Toms Ancītis runājis ar savu paziņu – Minhenē dzīvojošu pakistānieti, kurš jūtas nedroši savas izcelsmes dēļ.

“Sazvanījos ar savu draugu, pakistāņu izcelsmes IT speciālistu, kurš strādā un dzīvo Minhenē. Viņš atrodas uz ielas Minhenes iekšpilsētā, Marienplatz, 30 minūšu metro brauciena attālumā no mājām. Cilvēki tika izraidīti no metro stacijas, un tagad tā ir slēgta. Nav nekādas informācijas, kad varētu atsākt darboties. Tāpat slēgti arī veikali un kafejnīcas. Daži taksometri, pretēji policijas aicinājumam neuzņemt pasažierus, to tomēr dara.

Viņš gan nemēģina kopā ar citiem cilvēkiem “cīnīties” par taksometru, jo uzskata, ka viņa ārienes – garās, melnās bārdas – dēļ, šoferi šobrīd atteiksies viņu uzņemt taksometrā. Pakistānietis jau agrāk piedzīvojis nepatīkamas situācijas sabiedriskajā transportā, kad viņu uzlūko ar aizdomām, tādēļ jūtoties nedroši ne tikai bruņoto un joprojām nenotverto uzbrucēju dēļ, bet vienlaikus arī baidoties, ka viņam var uzbrukt kāds kareivīgi noskaņots garāmgājējs, noturot viņu par musulmaņu teroristu. Tādēļ cenšas turēties nostāk no pūļa. “Gribu tikt mājās, bet nezinu, cik ilgi vēl nāksies gaidīt. Ar kājām iet ir pārāk tālu. Ceru, ka drīz atjaunos satiksmi.”

Saistītie raksti

Pēc uzbrukuma Vircburgā pirms piecām dienām, kur septiņpadsmitgadīgs pusaudzis vilcienā uzbruka cilvēkiem ar nazi un cirvi, reakcijas gan sabiedrībā, gan politikā bija pārsteidzoši mērenas. Lai gan bija eksperti un mediji, kuri šo pasludināja par zīmi, ka terorisma vilnis no Francijas un Beļģijas pārsviedies arī uz Vāciju, kopumā šis notikums neraisīja vērā ņemamu satraukumu.Šķita pat pārsteidzoši, cik ļoti mierīgi tas tika uzņemts. Ainas no Minhenes, lai vai cik liels beigās izrādīsies upuru un ievainoto skaits, ir pavisam kas cits un noteikti atstās sekas gan uz politiku, gan sabiedrības vispārējo noskaņojumu.

Galerijas nosaukums

LA.lv