×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2016
Drukāt

Aculiecinieki Minhenē: Gundars Āboliņš drošībā, pakistānietis baidās tautības dēļ (12)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Latvijā populārais aktieris Gundars Āboliņš, kas šobrīd dzīvo Vācijā, Minhenē, piektdien notikušo apšaudi, kurā gājuši bojā vismaz seši cilvēki, nav piedzīvojis un atrodas drošībā, bet “Latvijas Avīzes” autors Toms Ancītis runājis ar savu paziņu – Minhenē dzīvojošu pakistānieti, kurš jūtas nedroši savas izcelsmes dēļ.

“Sazvanījos ar savu draugu, pakistāņu izcelsmes IT speciālistu, kurš strādā un dzīvo Minhenē. Viņš atrodas uz ielas Minhenes iekšpilsētā, Marienplatz, 30 minūšu metro brauciena attālumā no mājām. Cilvēki tika izraidīti no metro stacijas, un tagad tā ir slēgta. Nav nekādas informācijas, kad varētu atsākt darboties. Tāpat slēgti arī veikali un kafejnīcas. Daži taksometri, pretēji policijas aicinājumam neuzņemt pasažierus, to tomēr dara.

Viņš gan nemēģina kopā ar citiem cilvēkiem “cīnīties” par taksometru, jo uzskata, ka viņa ārienes – garās, melnās bārdas – dēļ, šoferi šobrīd atteiksies viņu uzņemt taksometrā. Pakistānietis jau agrāk piedzīvojis nepatīkamas situācijas sabiedriskajā transportā, kad viņu uzlūko ar aizdomām, tādēļ jūtoties nedroši ne tikai bruņoto un joprojām nenotverto uzbrucēju dēļ, bet vienlaikus arī baidoties, ka viņam var uzbrukt kāds kareivīgi noskaņots garāmgājējs, noturot viņu par musulmaņu teroristu. Tādēļ cenšas turēties nostāk no pūļa. “Gribu tikt mājās, bet nezinu, cik ilgi vēl nāksies gaidīt. Ar kājām iet ir pārāk tālu. Ceru, ka drīz atjaunos satiksmi.”

Pēc uzbrukuma Vircburgā pirms piecām dienām, kur septiņpadsmitgadīgs pusaudzis vilcienā uzbruka cilvēkiem ar nazi un cirvi, reakcijas gan sabiedrībā, gan politikā bija pārsteidzoši mērenas. Lai gan bija eksperti un mediji, kuri šo pasludināja par zīmi, ka terorisma vilnis no Francijas un Beļģijas pārsviedies arī uz Vāciju, kopumā šis notikums neraisīja vērā ņemamu satraukumu.Šķita pat pārsteidzoši, cik ļoti mierīgi tas tika uzņemts. Ainas no Minhenes, lai vai cik liels beigās izrādīsies upuru un ievainoto skaits, ir pavisam kas cits un noteikti atstās sekas gan uz politiku, gan sabiedrības vispārējo noskaņojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ja viņš it IT speciālists Vācijā ,tad taču šie cilvēki saņem lielu algu ,vai tad viņš ir tik nabags ,ka mašīnu nevar atļauties.Es Īrijā arī dzīvoju kopa vienā mājā ar cilvēkiem no Pakistānas, viņi strādā parastā picērijā un katram ir mašīna,neviens no viņiem gan nav ar garām bārdām!

 2. IT speciālists Vācijā ar melnu garu bārdu no Pakistānas …Vai tas ir joks?
  Es kā IT speciālists nu nevaru iedomāties/ līdz šim nevienā kantorī LV un ārzemēs tāds nav redzēts, ka tik nekopts un atbaidošs indivīds strādātu pie mums un citur!

 3. Tom Ancīti,
  vai pajautāji, kāpēc Pakistānas dēls speciāli(!!!) audzē to “melno garo bārdu” (izliekas par IT speciālistu!), zinot cik sarežģīta situācija – teroristiem ir Vācijā?
  Normāls INTELIĢENTS cilvēks no jebkuras(!!!) valsts speciāli(!!!) ar savu ārieni neprovocēs(!!!) sev SVEŠO sabiedrību …un vēl pats apčurāsies no bailēm (izliekas?), ka viņu uzskatīs par teroristu!
  Tavs Pakistānas dēls ir vnk par …STULBU, lai pielektu, ka NAV SPECIĀLI jāzīmējas tolerantajā Vācijas sabiedrībā ar “savu melni bārdu”???

 4. Pēc pēdējām ziņām, bojā gājuši kādi 10. Bet ekstrēmo islamismu vairs nav polītkorekti pieminēt.

 5. Redz kucēns nespēj saprast ka jasšk evalucinnēt mjanodzen bārda(janomet spalva) tad jabeidz piesaukt allahu ,,,vai jabrauc uz pakistānu.

 6. gundars āboliņš -drošibā -atkal viena zvaigzne kura no sevis iedomājas nezin ko …..kāpec tad nerakstat par pārējiem latviešiem kuri tur dzīvo ,ir vai nav drošibā…..

 7. Pakistānim var ieteikt atgriezties savā valstī, tāpat kā to vajadzētu darīt bažu un neziņas māktajiem latviešiem Lielbritānijā.

  • Lielbritānijā līdz gada beigām būs mierīgi, jo jaunā premjere neko negrasās sākt…
   Līdz nākamajam 2017.gadam vēl jānodzīvo …tad redzēs!

 8. Jautājums LA redakcijai Atbildēt

  Vai šī ancīša vienpusīgais liberālisma ideoloģijas skatījums uz pasauli ir piederīgs publikācijai LA vietnē? VAi šī skribelētājs ir vienīgais, kurš prot izlikt savas domas uz papīra?

Draugiem Facebook Twitter Google+