Latvijā
Rīga

Aculiecinieki ziņo par manāmi iereibušu māti ar zīdaini 16


Attēls no notikuma vietas
Attēls no notikuma vietas
Foto RPP

9. decembrī neilgi pēc pulksten 3.00 likumsargi saņēma informāciju par vairākām personām alkohola reibumā. Kompānijā atradās arī kāda sieviete, kura stūma bērna ratiņus. Uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas (RPP) ekipāža apstākļu noskaidrošanai, portāls LA.lv uzzināja RPP.

Ierodoties notikuma vietā, pamanītas piecas personas – divi vīrieši, divas sievietes un zīdainis. Visi pieaugušie bija manāmā alkohola reibumā.

Bērna māte sākotnēji atteicās nosaukt savus personas datus, tomēr pēc ilgstošām pārrunām izvedās viņu identificēt. Izsaukta vēl viena policijas ekipāža, kura uz notikuma vietu atveda alkohola koncentrācijas mērierīci. Testa laikā bērna mātei konstatēts 1,62 promiļu reibums.

Pārrunu laikā 35 gadus vecā sieviete atklāja, ka dzīvo kopā ar māti, kura pieskata viņas otru bērnu. Pārkāpēja ar zīdaini nogādāta dzīvesvietā, kur vecmamma piekrita uzņemties rūpes arī par otru mazbērnu. Apskatot mājokli, konstatēti labi uzturēšanās apstākļi.

Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par bērna aprūpes pienākuma nepildīšanu. Likums paredz, ka par šo pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

LA.lv