Latvijā
Rīga

Aculiecinieki ziņo par puisēnu, kurš stundām stāv pie kāda nama durvīm un rakņājas atkritumos 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: shutterstock.com

Likumsargu redzeslokā nonācis kāds mazs zēns, kurš rakājies pa atkritumu konteineriem, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

17. septembrī īsi pirms pulksten 19.00 likumsargi saņēma informāciju par kādu mazu zēnu, kurš rakņājas atkrituma konteineros. Aculiecinieki zēnu apturēja un nolēma izsaukt policiju apstākļu noskaidrošanai.

Ierodoties notikuma vietā, izsaucējs skaidroja, ka zēns izmircis ložņājis pa atkrituma konteineriem. Bērns apkaimē ievērots vairākkārtīgi klīstam pa pagalmiem un stundām ilgi stāvam pie kāda daudzdzīvokļu nama ieejas durvīm.

Policisti zēnu aizveda uz dzīvesvietu, kur sastapts mātes dzīvesbiedrs. Vīrietis skaidroja, ka visu dienu zvejojis un draudzene ar dēlu palikusi dzīvesvietā. Atgriežoties mājās, bērna māte paskaidrojusi, ka zēns pazudis no viņas redzesloka un devusies viņu meklēt.

Apsekojot dzīvesvietu, konstatēts, ka mājoklis ir nekārtīgs, taču tajā ir viss nepieciešamais bērna audzināšanai. Tāpat dzīvoklī bija nule pagatavotas vakariņas. Jautājot, kāpēc rakņājies pa atkrituma konteineriem, zēns atbildējis, ka viņam to iemācījusi māte.

Pēc brīža dzīvesvietā atgriezās māte, kura bija pārskaitusies un draudēja zēnam ar atteikšanos no viņa un ievietošanu bērnunamā. Vīrietis sievieti nomierināja un solīja zēnu rūpīgāk pieskatīt, kā arī sakopt dzīvesvietu.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai un nepieciešamības gadījumā citu dienestu piesaistīšanai.

LA.lv