Latvijā
Rīga

Aculiecinieks: Centrāltirgus būvlaukumā atklāti zog bruģi? 16

Kadrs no video

Nu jau kādu laiku Rīgas Centrāltirgū notiek rekonstrukcijas darbi. Teritorijā ir noņemts vecais segums, tā vietā tiek klāts jauns bruģis. Kāds TV3 raidījuma “Bez Tabu” skatītājs pamana un nofilmē, ka būvlaukumā aiz žoga kāds vīrietis veic dīvainas darbības. Proti, iespējams, rūpējas par to, lai pie viņa mājas parādītos skaisti bruģēts laukums.

Video, kuru “Bez Tabu” iesūtījis skatītājs, redzams, kā kāds kungs būvlaukumā pie Centrāltirgus, kur pilnā sparā rit rekonstrukcijas darbi, bez steigas krauj kaudzītēs bruģi un stiepj to uz vieglo automašīnu. Kaudzīti pēc kaudzītes. Protams, ka rodas jautājums, kas notiek?

Jau tad, kad tika rekonstruēta bēdīgi slavenā Barona iela Rīgā, sabiedrībā parādījās video materiāli, kuros iemūžināta, iespējams, bruģa zagšana. Vai Centrāltirgū notiek tas pats? “Bez Tabu” dodas pie strādniekiem, kuri rosās būvlaukumā un parāda viņiem video.

Žurnālists: Nav pazīstams?
Strādnieks: Varbūt tas ir vecais bruģis? Es domāju, ka vecais.
Žurnālists: Vecais?
Strādnieks: Jā. To veco ved uz izgāztuvi.
Žurnālists: Es domāju, ka jaunais. Te jau īsti nevar saprast.
Strādnieks: Ja tajā galā stāv, tad tas ir vecais. Jaunais mums ir citā galā.
Žurnālists: Tad ar Centrāltirgu ir tāda noruna, ka veco met prom?
Strādnieks: Uz izgāztuvi.

Par video informējam arī Centrāltirgus vadību. Viņu pārstāvis skaidro, ka iepriekš tirgus teritoriju klāja divu veidu bruģis. Sešus un astoņus centimetrus biezi. Biezākais vēl ir izmantojams, tas sakrauts noliktavā un to izmantos Āgenskalna tirgus uzlabošanai. Plānais ir izdilis, metams laukā.

Žurnālists: Mēs aprunājāmies ar strādniekiem uz vietas, viņi teica, ka tas neesot ne vienas, ne otras kompānijas darbinieks. Tas varētu būt Centrāltirgus darbinieks?

Saistītie raksti

Ivars Jakovels:”Viennozīmīgi nē. Centrāltirgus darbinieki paši nav veikuši bruģa savākšanu. Uzsākot darbus, ir izanalizēts šis bruģis, kurš ir (atkārtoti) izmantojams. Daudzums tika fiksēts vēl pirms darbu uzsākšanas.”

Kaut kā negribas ticēt, ka būvfirma veco materiālu aizvešanai izmanto vieglo transportu. Tas būtu vairāk nekā dīvaini. Tam piekrīt arī uz ielas sastaptie un uzrunātie cilvēki.

Jautājums par video redzamo personu paliek neatbildēts. Ja tas nav ne būvnieku, ne tirgus darbinieks, vai tā ir nepiederoša persona, kura šiverē pa būvlaukumu? Tad rodas jautājums, kur skatās tie, kuri ir atbildīgi par drošības noteikumu ievērošanu būvlaukumā.

LA.lv