×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Aculiecinieks: Centrāltirgus būvlaukumā atklāti zog bruģi? (3)

Kadrs no videoKadrs no video

Nu jau kādu laiku Rīgas Centrāltirgū notiek rekonstrukcijas darbi. Teritorijā ir noņemts vecais segums, tā vietā tiek klāts jauns bruģis. Kāds TV3 raidījuma “Bez Tabu” skatītājs pamana un nofilmē, ka būvlaukumā aiz žoga kāds vīrietis veic dīvainas darbības. Proti, iespējams, rūpējas par to, lai pie viņa mājas parādītos skaisti bruģēts laukums.

Video, kuru “Bez Tabu” iesūtījis skatītājs, redzams, kā kāds kungs būvlaukumā pie Centrāltirgus, kur pilnā sparā rit rekonstrukcijas darbi, bez steigas krauj kaudzītēs bruģi un stiepj to uz vieglo automašīnu. Kaudzīti pēc kaudzītes. Protams, ka rodas jautājums, kas notiek?

Jau tad, kad tika rekonstruēta bēdīgi slavenā Barona iela Rīgā, sabiedrībā parādījās video materiāli, kuros iemūžināta, iespējams, bruģa zagšana. Vai Centrāltirgū notiek tas pats? “Bez Tabu” dodas pie strādniekiem, kuri rosās būvlaukumā un parāda viņiem video.

Žurnālists: Nav pazīstams?
Strādnieks: Varbūt tas ir vecais bruģis? Es domāju, ka vecais.
Žurnālists: Vecais?
Strādnieks: Jā. To veco ved uz izgāztuvi.
Žurnālists: Es domāju, ka jaunais. Te jau īsti nevar saprast.
Strādnieks: Ja tajā galā stāv, tad tas ir vecais. Jaunais mums ir citā galā.
Žurnālists: Tad ar Centrāltirgu ir tāda noruna, ka veco met prom?
Strādnieks: Uz izgāztuvi.

Par video informējam arī Centrāltirgus vadību. Viņu pārstāvis skaidro, ka iepriekš tirgus teritoriju klāja divu veidu bruģis. Sešus un astoņus centimetrus biezi. Biezākais vēl ir izmantojams, tas sakrauts noliktavā un to izmantos Āgenskalna tirgus uzlabošanai. Plānais ir izdilis, metams laukā.

Žurnālists: Mēs aprunājāmies ar strādniekiem uz vietas, viņi teica, ka tas neesot ne vienas, ne otras kompānijas darbinieks. Tas varētu būt Centrāltirgus darbinieks?

Ivars Jakovels:”Viennozīmīgi nē. Centrāltirgus darbinieki paši nav veikuši bruģa savākšanu. Uzsākot darbus, ir izanalizēts šis bruģis, kurš ir (atkārtoti) izmantojams. Daudzums tika fiksēts vēl pirms darbu uzsākšanas.”

Kaut kā negribas ticēt, ka būvfirma veco materiālu aizvešanai izmanto vieglo transportu. Tas būtu vairāk nekā dīvaini. Tam piekrīt arī uz ielas sastaptie un uzrunātie cilvēki.

Jautājums par video redzamo personu paliek neatbildēts. Ja tas nav ne būvnieku, ne tirgus darbinieks, vai tā ir nepiederoša persona, kura šiverē pa būvlaukumu? Tad rodas jautājums, kur skatās tie, kuri ir atbildīgi par drošības noteikumu ievērošanu būvlaukumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 2. Tas taču labi, ka kāds var izmantot, nevis uz izgāztuvi. vieglā mašīnā var pāris m2 iekraut svara dēļ. Asfaltu gan nevarētu tā otrreiz izmantot.

 3. Par Rīgu nezinu,bet citās pilsētās pazūd senais akmeņu bruģis.Ir tak daudz savējo un villas.Ne tik bruģē,pat stabos mūrē bruģakmeņus .Latviju visādi turpina izzagt!

Draugiem Facebook Twitter Google+