Mobilā versija
-0.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
27. augusts, 2013
Drukāt

“Adam” ar gāzes degvielu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mazauto “Opel Adam” tagad pieejams arī LPG versijā. Jaunais “Adam 1,4 LPG ecoFLEX” ir veidots darbībai ar LPG (sašķidrinātā dabas gāze), taču tas spēj darboties arī ar benzīnu – vadītājs digitālajā displejā redz distanci, ko iespējams nobraukt ar atlikušo degvielu.

 

Darbojoties ar LPG, 87 ZS “Adam”, pēc ražotāja datiem, patērē 6,9 litrus uz 100 km. Salīdzinājumā ar līdzīgas jaudas benzīna dzinēju degvielas izmaksas ir par 50% zemākas.

Auto cena būs no 13 880 eiro. Līdz ar to “Opel” piedāvā jau 10 LPG modeļus: “Corsa” (trīs un piecdurvju), “Astra” (piecdurvju un “Sports Tourer”), “Meriva” un “Zafira Tourer”, kā arī jaunais “Insignia” (četru un piecu durvju sedans, “Sports Tourer”) jau ir pieejami divu degvielu LPG versijās.

1,4 litru “ecoFlex” motors ir īpaši pielāgots darbībai ar sašķidrināto gāzi. LPG versijas vajadzībām inženieri pastiprināja vārstus un vārstu ligzdas un attiecīgi pieskaņoja arī motora darbību. Visi LPG darbībai specifiskie komponenti, ieskaitot LPG tvertni, izstrādāti speciāli. Pateicoties vietu taupošajai LPG tvertnes uzstādīšanai zem automobiļa grīdas aizmugurē, tika saglabāts arī pilna izmēra bagāžnieks. Papildu LPG tvertnē ietilpst līdz 35 litriem. Tikai ar šo daudzumu vien “Adam” spēj nobraukt aptuveni 500 km kombinētajā ciklā. Divu degvielu režīmā ar aktivētu benzīna tvertni iespējams nobraukt līdz pat 1200 km.

Distances indikators atrodas instrumentu panelī. Tā displejā redzama distance, ko iespējams nobraukt ar benzīnu, LPG un kopējais nobraucamais attālums. Tādējādi vadītājs vienmēr zinās, cik tālu varēs aizbraukt ar katru no degvielām.

Izvēle starp LPG un benzīna darbību notiek nemanāmi – vai nu automātiski, vai nospiežot slēdzi instrumentu panelī. Kontroles lampiņa parāda, ka darbojas LPG režīms; kolīdz ieslēdzas benzīna dzinējs, lampiņa nodziest. Sašķidrinātās gāzes uzpildes atvere atrodas blakus benzīna tvertnes atverei.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+