×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Vajag lielāku skaidrību par IZM plāniem. Saruna ar jauno Saeimas Izglītības komisijas vadītāju (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi ievēlēts partijas “Vienotība” pārstāvis Aldis Adamovičs. Viņš sola rūpīgi iedziļināties nozares problēmās un gādāt, lai Saeimas deputāti laikus zinātu par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) kārtējām reformu iecerēm. Iepriekš šo komisiju vadīja Ilze Viņķele, kas nolikusi deputāta mandātu un devusies studēt uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

A. Adamovičs Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā ir jaunpienācējs. Iepriekš viņš strādājis Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā, kā arī Mandātu un ētikas komisijā. Izglītības komisijā A. Adamoviču Saeima ievēlēja tikai pagājušajā ceturtdienā. Taču pirms ievēlēšanas priekšsēdētāja amatā deputāts stāstīja, ka viņa saistība ar izglītību ir gana cieša: 15 gadus strādājis par sporta un ģeogrāfijas skolotāju, pēc tam bijis Preiļu 1. pamatskolas direktors. Tā ir viena no lielākajām pamatskolām valstī. Tolaik tajā gan bijis vairāk nekā tūkstoš skolēnu, nu skaits samazinājies uz pusi. Esot pamatskolas direktora amatā, A. Adamovičs bijis arī Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas valdē, kā arī vadījis Preiļu rajona izglītības iestāžu metodisko apvienību. Vēlāk A. Adamovičs uz izglītības jomu raudzījies jau no Preiļu novada domes priekšsēdētāja krēsla. Novadu vadījis līdz pat ievēlēšanai Saeimā 2014. gadā. Viņš sekojis arī savu četru bērnu skolas gaitām, bet par to, kā šodien klājas skolotājiem, uzzina no dzīvesbiedres – sākumskolas skolotājas.

Adamovičs agrāk bijis Tautas partijā, pēc tam iestājies Latgales partijā, kas ir “Vienotības” sadarbības partnere.

Stāstot kolēģiem par savām iecerēm komisijas vadītāja amatā, A. Adamo­vičs sacīja, ka jau tuvākajās sēdēs ar Izglītības un zinātnes, kā arī Kultūras ministriju pārstāvjiem būs jārunā par valsts finansējuma sadali attiecīgajām nozarēm nākamajā gadā. Tāpat svarīgi esot komisijā izvētīt gan izglītības satura reformu, gan arī ieceri skolas gaitas sākt sešos gados. Komisijā iespējamās reformas jāapspriež, vēl pirms lēmumus par izmaiņām izglītībā pieņem valdība, uzsvēra A. Adamovičs.

Plašāk par savu skatījumu uz izglītības jomu A. Adamovičs pastāstīja intervijā “Latvijas Avīzei”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ko var gribēt no ”preiļu poda”…vai glups,vai no Preiļiem…

  2. Tev taču nav nekad sava viedoķļa, Adamovič, vienmēr atturies balsojumos.

  3. Viens par otru dumjāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+