×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Ādams un Ieva mūsdienās jeb “Paradīze” Liepājas teātrī

Foto - Mārtiņš VilkārsisFoto - Mārtiņš Vilkārsis

Liepājas teātrī aktīvi turpina darboties režisors Dž. Dž. Džilindžers. 13. martā pirmizrādi piedzīvos viņa jaunākais iestudējums – jaunās krievu dramaturģes Ļubovas Gruzinovas luga “Septiņas dienas paradīzes dzīvē”. Traģikomēdija izspēlēs mītu par Ādamu un Ievu mūsdienīgā versijā.

Šajā sezonā Liepājas teātrī jau skatāma vesela plejāde Dž. Dž. Džilindžera iestudētu izrāžu – “Lielais Getsbijs”, “Žanna”, “Šikās kāzas” un “Ragana”, kurām nu pievienojas arī “Paradīze”.

Lugas dramaturģe Ļubova Gruzinova 2013. gadā sarakstītajam darbam par pamatu ņēmusi Bībeles tēmu par pasaules radīšanu. Mītam par Ādamu un Ievu autore piedāvā mūsdienīgu risinājumu un jaunu skatījumu. Viņas lugā radīta versija par Paradīzi, kurā mīt jauni Ādams un Ieva – jo pirmais Ādams un Ieva, kurus Dievs tika radījis un kuri krita kārdinājumā, baudot augļus no aizliegtā laba un ļauna atzīšanas koka, ir izdzīti no Paradīzes un dzīvo zemes virsū. Tikmēr uz zemes nepārtraukti notiek karš, cilvēki zaudējuši savas vērtības, cieņu vienam pret otru.

Cerot, ka viņu kļūdas netiks atkārtotas, lugas stāstā ir radīts jauns Ādams un Ieva, kuri joprojām mīt Paradīzē, taču turpat mīt arī kritušais eņģelis Lucifers, kurš nepārtraukti kārdina Ievu, cenšoties izprovocēt Dieva dusmas.

“Lugā tiek risināti jautājumi par cilvēku būtību – toleranci vienam pret otru, pretošanos kārdinājumiem, cieņu, mīlestību, pienākumiem un piedošanu,” vēsta izrādes pieteikums.

Ievas lomā Liepājas teātra skatītāji pirmo reizi sastapsies ar Latvijas Kultūras akadēmijas 4. kursa studenti Samiru Adgezalovu, kura šobrīd apgūst aktiermeistarību pie režisores Annas Eižvertiņas.

“Ir ļoti liela dāvana, ja studiju laikā ir iespēja nokļūt profesionālajā teātrī un strādāt ar pieredzējušiem aktieriem un tādu režisoru kā Dž. Dž. Džilindžers,” saka jaunā aktrise. “Liepājas teātrī ir brīnišķīga atmosfēra, un iespēja šeit strādāt man nozīmē ļoti daudz. Manis atveidotā Ieva ir sievišķīga un trausla būtne, kura alkst tikt mīlēta un cienīta kā ikviena sieviete. Protams, viņa savā dzīvē kļūdās un grēko kā ikviens no mums, taču, neskatoties uz to, galvenais ir tas, ka viņā vienmēr mīt mīlestība.”

Iestudējumā piedalīsies arī aktieri Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Viktors Ellers, kā arī dejotāji Rūdolfs Gediņš un Liene Grava, kura ir arī šī iestudējuma horeogrāfe.

Iestudējumam radošajā komandā darbojas scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Varbūt noder

Tuvākās izrādes

13. III 19.00; 14. III 18.00; 31. III 19.00; 19. IV 18.00; 7. VI 18.00.

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+