Mobilā versija
Brīdinājums -2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
21. oktobris, 2014
Drukāt

Ādas rotaļlietas, kazas piena produkti un alus darīšana: jaunieši forumā iepazīst lauku biznesu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ādas rotaļlietu un aksesuāru ražošana, kazas piena produktu gatavošana, alus darināšana – šīs ir dažas no jomām, ar kurām 76 jaunieši no visas Latvijas iepazinās biedrības “Latvijas Jauno Zemnieku klubs” aizvadītās nedēļas nogalē rīkotajā jauniešu izaugsmes forumā “Solis”, informē biedrībā.

Biedrība “Latvijas Jauno Zemnieku klubs” jauniešu izaugsmes forumu “Solis” šogad rīkoja jau trešo reizi, un tā laikā jauniešiem tradicionāli bija iespēja iegūt informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām lauku reģionos un smelties iedvesmu, tiekoties ar nozares profesionāļiem.

Foruma pirmajā dienā jaunieši devās vizītē uz Zemkopības ministriju, kur viņus uzrunāja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) un ar jaunākajām aktualitātēm valsts un Eiropas savienības atbalsta programmās jaunajiem lauksaimniekiem iepazīstināja “Zemnieku saeimas”, ALTUM un ministrijas pārstāvji.

Pēc vizītes ministrijā jaunieši apmeklēja uzņēmuma SIA “Sulas” ražotni un tikās ar uzņēmēju Linardu Libertu, kurš dalījās savā veiksmes stāstā. Dienas otrajā pusē jauniešus pasākuma galvenajā norises vietā uzrunāja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāve un iepazīstināja ar iespējām piedalīties LLKC jauno uzņēmēju projektu konkursos. Jauniešus uzrunāja arī lektore Inga Gailīte, kas savu uzņēmējdarbību laukos – ādas rotaļlietu un aksesuāru ražošanu – uzsāka, pateicoties LLKC atbalstam.

Otrā foruma diena noritēja, klausoties iedvesmojošu jauno uzņēmēju pieredzes stāstos. Par kazas piena produktu gatavošanu stāstīja Kristīne Piliena no uzņēmuma IK “Caprine”, par alus darīšanu SIA “Lennewarden” īpašnieks, par zivju kūpināšanu – uzņēmējs Agnis Pūris. Noslēgumā jauniešiem bija iespēja iegūt informāciju par emocionālo inteliģenci, divu stundu laikā gūstot zināšanas, plānojot nākotni un meditējot kopā ar lektoru Zuargusu, klāsta biedrībā.

Brīvajā laikā jauniešiem, kas sadalīti grupās, bija jāizstrādā stratēģiskais attīstības plāns uzņēmumam SIA “Sula”, piedāvājot gan ieviest jaunus papildu produktus, gan uzlabot esošā produkta mārketinga stratēģiju, gan meklējot jaunus sadarbības partnerus. Foruma noslēguma dienā jaunieši prezentēja savas idejas žūrijai, un komanda ar labāko ideju ieguva foruma galveno balvu.

Foruma mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju tikties ar veiksmīgiem uzņēmējiem, iegūt informāciju par finanšu iespējām, atrast domubiedrus, iegūt kontaktus un papildināt savas zināšanas. Ņemot vērā pozitīvās atsauksmes un lielo atsaucību pieteikšanās procesā, forums noteikti tiks rīkots arī nākamgad, iespējams, jau lielākos apmēros.

Foruma “Solis 2014 ” rīkotāji izsaka pateicību atbalstītājiem – LLKC un Valsts lauku tīklam, “Zemnieku saeimai”, SIA “AgroCredit”, SIA “AgTech”, ZS “Vilciņi”, “Jaunpils pienotavai”, kooperatīvam “Latraps”, “Dojus Latvija”, “Europe Direct” centram Jelgavā un “ALTUM”.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+