×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Ādažos atklās Baltijā pirmo bioloģiskās bērnu pārtikas ražotni “Rūdolfs” (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ar svinīgu atklāšanas ceremoniju piektdien, 10.oktobrī, Ādažu novadā atklās pirmo Baltijas valstīs ekoloģiskās bērnu pārtikas ražotni, biznesa portālam “Nozare.lv” paziņoja “Lat Eko Food” pārstāve Liene Grabe.

Uzņēmuma “Lat Eko Food” jaunā ražotne “Rūdolfs” ir no jauna uzbūvētā rūpnīca, kas spēs pārstrādāt visu Latvijā izaudzēto sertificētu bioloģisko dārzu ražu un nodrošināt Latvijas mazuļus ar kvalitatīvu pašmāju bioloģisko pārtiku.

Ražotnes atklāšana notiks plkst.14 Ādažu novadā, Muižas ielā 18a, SIA “Lat Eko Food”.

Projekts tapis ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu, Viļa Vītola seniora un Viļa Vītola juniora līdzfinansējumu – ieguldīti aptuveni četri miljoni eiro.

“Latvijas bioloģisko augļu un dārzeņu audzētājiem tādējādi tiek atrisināts būtisks šķērslis iespējām realizēt savu ražu, nevis konkurēt zem cenas, kā līdz šim, turklāt arī pārstrādē radītā pievienotā vērtība paliks Latvijā, nevis ārvalstīs,” savu sajūsmu par jauno ražotni pauž Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis. “Latvijas eko zemnieki beidzot spēs eksportēt produkciju ar augstu pievienoto vērtību, jo bērnu pārtiku var uzskatīt par augstāko pilotāžu.”

Uzņēmuma plānotais ražošanas apjoms būs ap piecām tonnām augstvērtīgas bērnu pārtikas dienā. Paredzēts, ka ap 80% saražoto gardo biezeņu tiks eksportēti uz dažādām pasaules valstīm. Jaunās ražotnes standarti atbilst visiem Eiropas Savienības augstākajām prasībām gan bērnu pārtikas, gan bioloģisku produktu ražošanā, kā arī jaunākajiem zinātnes sasniegumiem.

Uzņēmuma “Lat Eko Food” valdes priekšsēdētāja Egija Martinsone neslēpj gandarījumu, ka tikai četros gados, kopš pastāv uzņēmums, izdevies izaugt no maza nišas produkta par lielu ražotni, kura jau šobrīd eksportē savus biezeņus uz Kuveitu, Koreju, Lielbritāniju, kurām tuvākajā laikā pievienosies daudzas citas valstis.

“Mūsu panākumi ir loģisks kopdarbs arī ar Latvijas zinātniskajām institūcijām un to profesionāļiem, kuri daudz strādājuši, lai ražošanas procesā panāktu lielisku harmoniju, nezaudējot produktu uzturvērtību, bet vienlaikus spētu saglabāt to lielisko garšu un vērtību bez neveselīgām piedevām.”

Uzņēmums apņēmies iepirkt izejvielas pat no tādiem Latvijas eko produkcijas audzētājiem, kuri nespēs nodrošināt lielus apjomus, tādējādi arī līdz šim nevarēja pārdot savus produktus par labu cenu. “Mūsu iepirkumu cenas būs motivējošas, bet kvalitātes prasības būs visaugstākās,” sola Martinsone.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Lat Eko Food” apgrozījums 2013.gadā bija 94 373 eiro salīdzinājumā ar 32 437 eiro apgrozījumu iepriekšējā gadā.

Uzņēmuma peļņa bija 3104 eiro salīdzinājumā ar 5189 eiro 2012.gadā.

“JIC biznesa inkubators” ir viens no efektīvākajiem biznesa inkubatoriem, kas līdz šim jau palīdzējis attīstīties daudziem jauniem un daudzsološiem uzņēmumiem. Inkubatorā radīti tādi produkti kā bezpilota lidaparāts “UAV Factory”, bērnu dizaina mēbeles “Kukuu”, viena no labākajām e-pasta mārketinga sistēmām “Mailigen”, jaunais florbola zīmols “Blind Save” u.c.

“Lat Eko Food” reģistrēta Jelgavā 2010.gada 2.septembrī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 11 381 eiro. Saimniecisko darbību uzņēmums sāka 2011.gadā.

“Lat Eko Food” lielākais īpašnieks ar 47,39% kapitāldaļu ir SIA “VVMV”, 27,56% kapitāldaļu pieder Vītolam, bet 25,05% – Martinsonei.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tā tik turpināt un ar vien vairāk un vairāk, Latvijā ir jāver vaļā Ražotnes, Uzņēmumi Ražotāji! Mums vajag darba vietas un EU spējīgu valstu algas! Mums Latviešiem! Un Latviski, Skaisti nosaukumi! Runa iet par Tirdzniecības centriem, un visur citur kur iegriežas izdzīvotāji! Nevis kautkādas Plazas, Origo, Azuri u.c. insekti! Lūk, Rūdolfs! Vajag nomainīt daudziem, kautkādiem tur, uz Latviskiem nosaukumiem! Kautvai Zemene, Pipars, Brūklene, Asaris, Baravika, Pasaku varoņus, Skaistāko dabas vietu, Latvisko senseno laiku nosaukumus! Izveidot skaistus, kā Pasaku varoņu Logotipus! Kas priecētu acis visiem! Un ārzemniekeim pavērtos mutes redzot! Bet tas būtu tikai Latvisks! Bet prieks par šo ražotni Rūdolfs! Malači!

  2. Lai veicas! Prieks par “Rūdolfu”!!! Kaut tikai arī Latvijā šos produktus varētu iegādāties!

  3. Ir jāorganizē saražotās bioloģiskās produkcijas piegādes iespējas no attālākajiem novadiem.
    Paldies par ieguldīto darbu ražotnes atklāšanā.

Draugiem Facebook Twitter Google+