×
Mobilā versija
Brīdinājums -13.4°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
27. augusts, 2017
Drukāt

Ādažos par 9 miljoniem eiro plāno būvēt sākumskolu (1)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Ādažu novada pašvaldība plāno par deviņiem miljoniem eiro būvēt jaunu sākumskolas ēku, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Ādažu novada dome izsludinājusi iepirkumu par skolas būvdarbiem Ādažos. Pieteikties konkursā iespējams līdz 5.septembrim.

Ādažu novada domes pārstāve Monika Griezne aģentūrai LETA pastāstīja, ka Ādažu vidusskolas kapacitāte ir 1200 skolēnu, bet tajā jau tagad mācās vairāk par 1300 skolēniem. Ādažu vidusskola ir lielākā lauku vidusskola Latvijā un novada domes un SIA “AC Konsultācijas” 2015.gadā veiktais pētījums prognozē, ka skolēnu skaits ar katru gadu palielināsies. Paredzams, ka 2022./2023.mācību gadā Ādažu vidusskolai būs jānodrošina izglītības iegūšana vismaz 1630 bērniem, bet jaunākās prognozes uzrāda vēl lielāku bērnu skaitu. Vislielākais skolēnu pieaugums ir sagaidāms sākumskolas ciklā, tāpēc lemts par jaunas skolas būvniecību.

Griezne norādīja, ka, domājot par Ādažu vidusskolas paplašināšanu, tika izskatīti dažādi scenāriji – piebūve pie esošās Ādažu vidusskolas ēkas, kā arī būvniecība pilnīgi jaunā vietā Kadagā, Podniekos vai Ādažu centrā. Skolas novietojuma meklējumos tika iesaistīti gan pašvaldības darbinieki, gan deputāti, gan neatkarīgi izglītības jomas pētnieki.

Pārliecinoši tika izvēlēta vieta Ādažu centrā, jo tieši tur vēsturiski izveidojusies izglītības infrastruktūra – bērniem pēc skolas ērti pieejama Mākslas un mūzikas skola, Sporta skola. Arī, ja ģimenē ir vairāki skolēni, to atvešanai uz skolu un no skolas, kas nav vienā vietā, nav jāizbrauc lieki kilometri, pauda novada domes pārstāve.

Projektējamās sākumskolas platība ir ap 10 000 kvadrātmetriem. Tās plānotā kapacitāte ir 800 skolēnu, ja klasē ir 25 skolēni, bet skola tiek plānota tā, lai nepieciešamības gadījumā klasēs var brīvi sasēsties 30 skolēnu un var veidot klases arī speciālo priekšmetu telpās, un šajā gadījumā skolas kapacitāte jau ir lielāka par 1000 skolēniem. Tas nozīmē, ka vienam skolēnam tiek paredzēts ap 10 kvadrātmetri skolas telpas. Salīdzinājumam – visās Latvijas jaunajās skolu ēkās šis rādītājs ir ap 20 kvadrātmetriem.

Plānojot skolas paplašināšanu, tika ieplānota iespēja būvēt jauno skolas ēku trīs kārtās – 1.kārta – 32 mācību klases un atbalsta personāla bloks, 2.kārta – sporta zāle un 3.kārta – speciālo priekšmetu klases. Tāds projekta sadalījums kārtās deva iespēju, pirms izsludināt būvniecības iepirkumu, vēlreiz izvērtēt prognozējamo skolēnu skaitu un pašvaldības rīcībā esošās finanses un tikai tad pieņemt pamatotu lēmumu par nepieciešamo būvniecības apjomu.

Griezne informēja, ka Ādažu novada pašvaldība skolas būvniecībai saņems Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 2 564 487 eiro apmērā. Precīzu pašvaldības finansējuma apmēru noteiks iepirkuma rezultāti.

Būvprojekts ir izstrādāts, šobrīd būvprojekts ir būvekspertīzes procesā. Izsludināta iepirkuma pirmā kārta, kas paredz pretendentu kvalifikācijas izvērtējumu, 2.kārtā tiks vērtēts finanšu piedāvājums.

Plānots, ka skolas būvniecība notiks 13 mēnešus. Tā tiks sākta 2018.gada pavasarī un beigta 2019.gada vasarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+