×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Ādažos uzstādītas glītas urnas suņu “pametumiem”

Foto - Laime JātnieceFoto - Laime Jātniece

“Satīri aiz sava suņa” – šāds uzraksts uz jaunajām suņu atkritumu urnām aicina ādažniekus, kā arī citus suņu saimniekus aizdomāties par apkārtējās vides tīrību un līdzcilvēkiem, kuriem nereti pēc jaukām pastaigām dabā mājās nākas atgriezties ar netīrām apavu zolēm. Lai izvairītos no šādām situācijām, Ādažu novadā realizēts lielisks projekts, kura rezultātā ieguvēji ir daudzi – gan novada iedzīvotāji, gan suņu saimnieki, gan pašvaldība. Kopumā novada teritorijā izvietotas 46 suņu atkritumu urnas, informē novada pašvaldībā.

“Ikvienā kulturālā sabiedrībā tā ir norma. Par to vairs nediskutē. Šis ir veids, kā radīt sakoptāku vidi mums apkārt, kā arī celt kultūras līmeni,” atzīst šā projekta idejas autore, Ādažu novada domes deputāte Adrija Keiša, kura piedāvāja pašvaldībai pieņemt SIA “Royal Canin” piedāvājumu – par saviem līdzekļiem izgatavot un uzstādīt suņu atkritumu urnas novada teritorijā pašvaldības noteiktajās vietās ar nosacījumu, ka to apkalpošanu pēc tam nodrošinās pašvaldība, kā arī – uz tām būs gan domes, gan arī paša uzņēmuma atpazīstamības zīme. Šo ideju atbalstīja arī citi domes deputāti, un sadarbība starp uzņēmumu un domi varēja sākties.

“Šāds projekts veicina vides sakārtotību, cilvēku apzinīgumu, rūpes par četrkājainajiem draugiem un citiem līdzpilsoņiem, kuriem vairs nebūs pamata dusmoties uz suņu saimniekiem, jo ir radīti priekšnoteikumi vides sakoptībai,” uzskata Ādažu novada domes izpilddirektors Guntis Porietis, aicinot novada iedzīvotājus un viesus būt saudzīgiem pret jaunajām urnām un izmantot tās tikai tām paredzētajiem mērķiem.

“Personīgās pieredzes vadīti, esam izjutuši nepieciešamību pēc specializētām vietām dzīvnieku izkārnījumu izmešanai pastaigu laikā. Ejot pastaigās ar suni, līdzi vienmēr ņemam maisiņus, taču bieži ar nu jau pilniem maisiņiem jāatgriežas mājās, jo pa ceļam nav bijušas urnas, kurās tos izmest. Diemžēl Latvijā līdz šim ir pavisam neliels šādu urnu skaits, tādēļ saskatījām iespēju palīdzēt suņu saimniekiem un izvietot tās. Pateicoties Adrijas palīdzībai, projekta saskaņošanas fāze noritēja ātri un viegli. Ādažu novada dome ir ļoti pretimnākoša,” pieredzē dalās SIA “Royal Canin” vadītājs Baltijas valstīs Juliens Laviale.

“Biju patīkami pārsteigta, ieraugot šīs urnas. Ceru, ka turpmāk, kad pavasarī nokusīs sniegs, savu bērnu varēšu droši palaist zālītē pētīt dabu,” atzīst Ādažu iedzīvotāja Ilze Bērziņa.

Līguma ietvaros uzņēmums nodrošina ne tikai urnu izgatavošanu un uzstādīšanu, bet arī nomainīšanu un labošanu, bet pašvaldība – urnu apkalpošanu (maisu izvešanu, nomainīšanu un papildināšanu.)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+