×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

Ādažos uzstādītas vairākas mīlīgas mājiņas minkām (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pateicoties ādažnieku labestībai un rūpēm, Ādažu novadā uzstādītas vairākas kaķu mājiņas, portālu “LA.lv” informēja Ādažu novada domē.

Kaķu mājiņas tapušas gan par iedzīvotāju pašu saziedotajiem, gan arī domes piešķirtajiem līdzekļiem. Jau pirmajā vakarā Ādažu kaķu mājiņās iemitinājušies astoņi minkas.

“Labākais un humānākais veids, kā risināt bezsaimnieku kaķu problēmu, ir izveidot kaķu mājiņas. Zinot kaķu uzturēšanās vietas, kaķus ir vieglāk noķert un nogādāt tos sterilizēšanai un kastrēšanai. Tādējādi novadā tiek izskausta pārmērīga kaķu koloniju veidošanās, tai pat laikā atļaujot kaķiem cīnīties ar žurkām,” atzinusi Ādažu iedzīvotāja un kaķu mājiņu projekta organizatore Inga Dzintare, kura vāca ziedojumus un meklēja meistarus kaķu mājiņu izveidošanai.

Dzintare atzīst, ka doma izveidot četrkājainajiem draugiem mājiņas radās pēc tam, kad Ādažu novadā nojauca garāžas, kurās bezsaimnieku kaķi bija pieraduši uzturēties, kā arī renovēja vairākas daudzdzīvokļu mājas, kuru pagrabos kaķi bija pieraduši pārlaist aukstās ziemas. Par atļauju izvietot kaķu mājiņas pirmā domei iesniegumu uzrakstījusi Ādažu novada iedzīvotāja Inese Fiļipova, pēc tam – arī skolotāja Līvija Egle.

Trīs mājiņas iedzīvotāji izveidojuši paši, ziedojot gan finanšu līdzekļus, gan paši sagādājot materiālus, bet četru mājiņu izveidei naudu piešķīrusi novada dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Sie kaki-bezpajumtnieki iznicina putnus un to mazulus,bez tam izplata slimibas un parazitus.Iedzivotajiem jaievero elementarie sadzives noteikumi, lai zurkas nevairotos.

  2. paldies mana kaka varda

  3. Paldies Cilvēkiem,- tikai , lūdzu,- apkārtējo māju iemītniekus pēc iespējas neizmantot žurku indi- mēs mēģināsim tās izķert nesaindētas…

  4. Patiešām ļoti gaumīgas 🙂

  5. Kādi malači!
    Lai veicas kaķīšiem, lai veicas ādažniekiem.
    Kaut nu mežonīgi cilvēki neizpostītu!!

Draugiem Facebook Twitter Google+