×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Ādažu bāzē pērn aizturētie nacionālboļševiki devušies uz Krieviju (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no aizturētajiem Krievijas pilsoņiem Aleksandrs Kurkins, kurš nelikumīgi bija iekļuvis Ādažu militārajā bāzē un pie kura atrastas skrejlapas angļu valodā, p[irms tiesas sēdes 2015. gada oktobrī.

Pērn Ādažu bāzē aizturētie Krievijas pilsoņi Aleksandrs Kurkins un Andrejs Popko piektdien devušies uz Krieviju, aģentūrai BNS apstiprināja viņu advokāte Imma Jansone.

Viņa pastāstīja, ka tiesa abiem apsūdzētajiem nomainījusi drošības līdzekli un apsūdzētajiem ļauts izbraukt no Latvijas ar nosacījumu, ka viņiem ir pienākums paziņot par dzīvesvietas maiņu.

Jansone sacīja, ka Kurkins un Popko pēc izbraukšanas ar viņu nav sazinājušies, taču advokāte pieņem, ka abi vīrieši jau ir Krievijā.

Advokāte norādīja, ka Kurkins un Popko Latvijā drīkstēs iebraukt, jo viņiem te būs jāierodas uz tiesu – augusta beigās pēc būtības sāks izskatīt krimināllietu, kurā abi vīrieši apsūdzēti.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Ādažu bāzē 11.jūnijā – laikā, kad Ādažos norisinājās militārās mācības “Saber Strike”, tika aizturētas divas personas, kuras ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas pāri bāzes žogam. Aizturētie bija Krievijas pilsoņi Kurkinu un Popko. Lēmumu par kriminālvajāšanas sākšanu pret abiem vīriešiem prokuratūra pieņēmusi 2015.gada 8.oktobrī. Sākotnēji abām personām bija piemērots apcietinājums, taču vēlāk tas tika mainīts uz ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Drošības policija, kura sākotnēji pret Ādažu bāzē aizturētajiem Krievijas pilsoņiem sāka kriminālprocesu par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības un spiegošanu, kriminālprocesu pārkvalificēja pēc Krimināllikuma panta par huligānismu.

Gan Popko, gan Kurkina aizstāve zvērināta advokāte Imma Jansone iepriekš norādīja – paši aizturētie liecina, ka ir nodarbojušies ar laikmetīgo mākslu, nevis spiegošanu.

Šajā lietā kriminālvajāšana sākta arī pret aktīvistu Vladimiru Lindermanu, kurš uzturējis kontaktus ar abiem Krievijas pilsoņiem. Lindermanam piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus – nodošanu policijas uzraudzībā un aizliegumu izbraukt no valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. augusta beigās šamējiem iešķiebs
    pa 3-zvaigžņu ordenim un
    mūžīgu uzturēšanas atļauju ES … 🙂

  2. Reizēm man tiešām ir kauns ,ka esmu Latvijas pilsonis.Arī šajā spiegošanas gadījumā es to vislabprātāk slēptu, aiz valsts nevarības.

Draugiem Facebook Twitter Google+