×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Ādažu bāzi apmeklējuši 500 bērnu; aprīlī varēs ciemoties arī aviācijas bāzē Lielvārdē (1)

Foto: Normunds Mežiņš (Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)Foto: Normunds Mežiņš (Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)

Atvērto durvju dienā Ādažu bāzi apmeklējuši gandrīz 500 skolēnu no 18 Latvijas skolām, tostarp arī vairākas jaunsargu vienības. Aprīlī skolēni varēs ielūkoties arī Lielvārdes Gaisa spēku aviācijas bāzes ikdienā. Savukārt maijā jauniešus ciemos gaidīs Nacionālā aizsardzības akadēmija.

Aizsardzības ministrijā informē, ka 12.martā Ādažu bāzē notika Atvērto durvju diena, kurā skolēnus iepazīstināja ar karavīru apbruņojumu, kā arī sadzīves apstākļiem. Karavīri skolēniem stāstīja, kādas bruņoto spēku vienības izvietotas Ādažu bāzē un kādi ir to uzdevumi. Skolēni varēja apskatīt karavīru ieročus un tehniku, piemērīt ekipējumu un paviesoties kazarmās, kā arī uzzināt, kas ir sprādzienbīstami priekšmeti un kā tos atpazīt.

Savukārt 14.martā studentu un studenšu korporāciju pārstāvji, kā arī ikviens cits interesents varēs iepazīties ar zemessargu ikdienu, jo no plkst.10 līdz plkst.16 Atvērto durvju diena notiks Zemessardzes Studentu bataljona izvietojumā Rīgā, Vienības gatvē 56. Plkst.11 un plkst.14 būs lekcija, un tajā varēs iepazīties ar to, ko zemessargs apgūst pamatapmācībā. Tāpat varēs apskatīt ekipējumu un ieročus, kā arī uzzināt vairāk par dienestu Zemessardzē.

Jaunieši, kuri vēlas studēt Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, uz Atvērto durvju dienu šogad tiek aicināti 8.maijā. Pasākums sāksies plkst.11.

Šogad pat vairākas reizes skolēnus gaidīs arī Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, kura Atvērto durvju dienu rīkos 23.aprīlī, 14.maijā, 21.maijā, 17.septembrī, 29.oktobrī un 5.novembrī.

Skolēni klātienē varēs iepazīties ar Pretgaisa aizsardzības diviziona tehniku un ieročiem un Aviācijas eskadriļas helihopteri “Mi-17” un “Mi-2”,  kā arī glābēju ekipējumu un viņu darba specifiku. Tāpat būs apskatāms arī ugunsdzēsības ekipējums un  tehniku, kā arī 2.reģionālā nodrošinājuma tehnika.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas labi. Mīlestība Dzimtenei, Latvijai lolojama no mazotnes. Tāpat būtu jāmāca atbilstoši vecumam Latvijas vēsture.

Draugiem Facebook Twitter Google+