×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Ādažu novadā ar vērienu svinēs tradicionālos Gaujas svētkus

Foto - globalgrasshopper.comFoto - globalgrasshopper.com

Ādažu novadā sestdien, 17.maijā, risināsies tradicionālie Gaujas svētki, kuros pašvaldība sola plašu dienas un nakts programmu, liecina Ādažu novada informācija.

Ādažu Kultūras centra vadītāja Linda Tiļuga klāsta, ka svētki top par godu ādažniekiem un visiem, kurus vieno skaistā upe – Gauja. Svētku simbols – Gaujas tilts – savieno ne tikai Ādažus ar Kadagu, bet arī cilvēkus, viņa piebilst.

Gaujas svētku pavasara tirdziņā būs dažādi amatnieku darinājumi un lauku labumi, Ādažu Mākslas un mūzikas skolā – radošās darbnīcas, Gaujas ielā – Nacionālo bruņoto spēku militārās tehnikas demonstrācija, velo un auto tehnikas izstāde.

Plānotas dažādas sporta aktivitātes, izjādes ar zirgiem, kā arī atrakcijas vismazākajiem viesiem. Gaujas svētkus atklās Nacionālo bruņoto spēku orķestris, programmas turpinājumā – Ādažu izglītības iestāžu un Ādažu Kultūras centra kolektīvu priekšnesumi.

Vakarā ar autentisku baltu muzikālo uzvedumu pārsteigs folkloras kopas “Grodi” un “Garataka”. Vakara programmu turpinās Ādažu novada mūziķi: Ingus Ulmanis ar grupu “Lādezers”, maestro Raimonds Pauls, Olga Rajecka un draugi, Normunds Rutulis un “Slavenais Rīgas orķestris”, kā arī trio “Limonāde”.

“Muzeju naktī apmeklētājiem tiks piedāvāta vēsturisku dokumentālo kino fragmentu skate gan brīvā dabā, gan iekštelpās. Brīvdabas kino izrāde sāksies ar fragmentiem no lieliskās 1934. gadā tapušās pirmās latviešu skaņu filmas “Gauja”. Tai sekos fragmenti no divu krāšņu ezeru – Baltezera un Dzirnezera – krastos filmētajām, savulaik tik ļoti iecienītajām bērnu un jaunatnes vasaras atpūtas nometnēm pagājušā gadsimta 30. gados. Tiks atsaukts atmiņā arī padomju laiks ar slaveno lielkolhozu “Ādaži”,” informē Ādažu muzeja projekta vadītāja Elita Pētersone

Kultūras centra iekšpusē, topošās Vēstures un mākslas galerijas telpās apmeklētāji varēs iepazīties ar Ādažu vēstures notikumu atspoguļojumu fotogrāfijās, kā arī speciāli muzeju naktij sarūpētu priekšmetisku kolekciju, kura veltīta tik slavenajām Ādažu motosportistu gaitām visai nesenā pagātnē – no pagājušā gadsimta 50. līdz 80.gadu sākumam. Galerijas telpās varēs noskatīties arī dokumentālā kino fragmentus par sporta vēsturi un vaigā sastapt bijušos motosporta un savulaik leģendārā “Ādažu” motobola komandas veterānus.

Svētkus noslēgs uguņošanas izrāde virs Gaujas.

Ieeja pasākumā būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+