×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
9. jūnijs, 2017
Drukāt

Ādažu poligonā atgriezušās zaļās vārnas (4)

Zaļā vārna ar gredzenu "AL". Ekrānšāviņš: RaganieteZaļā vārna ar gredzenu "AL". Ekrānšāviņš: Raganiete

Ādažu poligona būrī, kas aprīkots ar tiešraides kamerām, no ziemošanas vietas Āfrikā atgriezās pirmā zaļā vārna ar gredzenu “HR”. Kā liecina ornitologu Edmunda Račinska un Ievas Mārdegas rīcībā esošā informācija, šī zaļā vārna dzimusi 2012. gadā citā Ādažu poligona būrī un atkārtoti novērota netālu no kameru būra arī 2014. un 2015. gadā.

1495532499

Zaļā vārna ar gredzenu “HR”. Ekrānšāviņš: lienaliesma

20. maijā pie būra atgriezās arī septiņus gadus vecais zaļās vārnas tēviņš ar gredzenu “AL”, kas šajā būrī ligzdo kopš 2012. gada. Abu zaļo vārnu satikšanās noritēja miermīlīgi, un šobrīd zaļā vārna ar gredzenu “AL” turpina saimniekot būrī, vēsta www.dabasdati.lv.

Kā liecina E. Račinska dati, šim tēviņam iepriekšējos gados pievienojušās trīs dažādas mātītes. Tiesa, pērn mēģinājums ligzdot izvērtās nesekmīgs.

Zaļās vārna šobrīd regulāri apmeklē būri, nesot barību – dažādus kukaiņus.

Kopš translācijas uzsākšanas 2. maijā tiešraides vērotāji Dabasdati.lv forumā fiksējuši, ka arī citu sugu putni regulāri apmeklē būri. Sākotnēji tajā viesojās mājas strazda tēviņš, kam vēlāk pievienojās arī mātīte. Putni būrī nesa ligzdas materiālu – salmus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Teritorija ļoti plaša, putniem tur labi.Ir gan virsāji, priedēm apauguši uzkalniņi gar purvāju malām, gan lapkoku jaunaudzes. Līdz tādām vietām var nokļūt pa koplietošanas ceļiem. Zem lodēm nav jālien. Kad skan kāda uzbrukuma kanonāde, jūtos jaunāks -atmiņas. “Ķieģeļiem” gan garām nevajag braukt. Uz rudens pusi rītos dzirdami rubeņi, redzētas bada dzeguzes – pupuķi. Tagad gan negrasos tur doties, varētu būt stingrāks “apķēdējums”. Ne pārāk tālu no Rīgas pietiek citu vietu. Palieciet sveikas, poligona baravikas!

 2. viņa jau ir maskējusies

 3. Bailīgā pelēkā vārna Atbildēt

  Kā tai zaļajai vārnai nav bail – tur,poligonā taču šauj?! Troksnis un putekļi,cilvēki un tanki… Brrr!

  • Uz to mums atkal... jāiedzer ! Atbildēt

   Kad tur šaudīja “atbrīvotāji”, tad bija jālaižas lapās.
   Ar NATO kopā ir drošāk, lai kā “grafistam.” tas nepatiktu.
   ?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17
Alūksne +16.4
Daugavpils +18.3
Saldus +17
Liepāja +19.4
Jelgava +18
Ventspils +19.5
Limbaži +16
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+