×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. marts, 2017
Drukāt

Administrators Krūms aiziet no “Trasta komercbankas”, iemeslus slēpj

Foto LETAFoto LETA

Nākamajā trešdienā, 8.martā tiesa lems par Trasta komercbankas maksātnespējas procesa sākšanu. Bankas likvidatoram Ilmāram Krūmam būtu jākļūst par tās maksātnespējas administratoru. Taču šonedēļ kļuva zināms – Krūms darbu pie bankas lietām neturpinās, ziņo LTV raidījums raidījums “de facto”.

Pēc komentāriem Latvijas televīzija vērsās pie Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK). Tās padomes loceklis Gvido Romeiko skaidroja, ka Krūms pats izteica vēlmi neturpināt darbu. Kā iespējamo iemeslu Romeiko minēja, ka Krūms varētu būt “iztukšojies”, jo “likvidatora vai administratora darbs ir ne tikai mīkstums un putukrējums”.

Lūgts komentēt sava lēmuma iemeslus, Ilmārs Krūms skaidroja, ka tā esot ierobežotas pieejamības informācija un komentārus nesniedza.

“de facto” apkopotā neoficiālā informācija, kā arī publiski izskanējušais par Ilmāra Krūmu darbu likvidatora amatā, dod iespēju pieļaut – ja Krūms pats nenoņemtu savu kandidatūru, FKTK, iespējams, nebūtu viņu virzījis maksātnespējas administratora amatam. FKTK šādus pieļāvumus noliedz.

Jāatgādina – iepriekš izskanējušas aizdomas par Ilmāra Krūma saistību ar citu maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu.

FKTK par Krūma darbu saņēmis dažas oficiālās sūdzības, kuras komisija raksturo kā “ikdienišķas”. Pretenzijas pret viņa darbību skatītas arī tiesā. Sūdzību tiesā par likvidatora darbību iesniedza franču mēbeļu tirgotāja “Miliboo” pārstāvji. Vēl 2015.gadā no “Miliboo” konta Frakcijas bankā “Credit Mutuel” pazuduši 400 tūkstoši eiro. Nauda bija pārskaitīta uz kādas ārzonas firmas kontu “Trasta komercbankā”. Neskatoties uz sākotnējo tiesas lēmumu, bankas likvidators neatdeva arestētos līdzekļus “Miliboo”, bet pielīdzināja Francijas uzņēmumu pārējiem kreditoriem. 2016. gada beigās tiesa lēmusi, ka “Miliboo” būtu jāsaņem visa no tās kontiem izkrāptā summa. Taču “de facto” secina, ka diez vai tieši šis process kļuva par iemeslu Krūma aizvietošanai.

“de facto” norāda, ka pēdējā laikā strauji krita “Trasta komercbankas” aktīvu vērtība – tieši tas kļuva par iemeslu maksātnespējas procesa sākšanai. Pērn aprēķini liecināja – bankas aktīvi (130,2 milj. eiro) ļauj segt teju visas saistības (130 milj. eiro). Pirms mēneša notika pārvērtēšana un secināts – bankas īpašumu vērtība ir 73 miljoni. Ilmārs Krūms to saista ar nespēju pārdot daudzus aktīvus, piemēram, nekustamos īpašumus.

Par bankas maksātnespējas administratoru piedāvās apstiprināt Armandu Rasu – administratoru un advokātu, maksātnespējas asociācijas Ētikas komisijas priekšsēdētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+