×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Administrators sācis gatavot “Liepājas metalurga” maksātnespējas pieteikumu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Finanšu grūtībās nonākušās AS “Liepājas metalurgs” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administrators Haralds Velmers sācis gatavot pieteikumu tiesai “Liepājas metalurga” atzīšanai par maksātnespējīgu, biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprināja Velmers.

“Šodien akcionāru sapulcē paredzētā uzņēmuma pamatkapitāla palielināšana 100 miljonu latu apmērā nerisināja “Liepājas metalurga” problēmu jau esošajā faktiskās maksātnespējas situācijā, kad nauda bija nepieciešama te un tagad. Tomēr akcionāru lēmums pamatkapitālu nepalielināt faktiski liedz nenodrošinātajiem kreditoriem TAP plānā un likumā noteiktajā termiņā izmantot savas tiesības parakstīties uz uzņēmuma akcijām plānā paredzētā dzēstā prasījuma apmērā,” skaidroja Velmers.

Viņš piebilda, ka pie šādiem apstākļiem ir pilnīgi skaidrs, ka tiek gatavots pieteikums tiesā “Liepājas metalurga” atzīšanai par maksātnespējīgu.

Jau ziņots, ka “Liepājas metalurga” akcionāri šodien nolēma nepalielināt uzņēmuma pamatkapitālu par 100 miljoniem latu, kā tas bija plānots iepriekš, teikts uzņēmuma paziņojumā “NASDAQ OMX Riga”.

Akcionāru sapulcē par uzņēmuma padomes locekļiem tika ievēlēti Kirovs Lipmans, Guntis Vilnītis, Egils Kupšis, Benita Imbovica, Genadijs Atujevs un Ainars Kreics. Šādā sastāvā padome tika ievēlēta arī vasarā notikušajā akcionāru sapulcē, bet pēc tās Lipmans atsauca savu darbību padomē.

Akcionāru sapulcē tika pastāvētas 15 884 05 akcijas no 16 981 033 akcijām jeb 94% no akciju kopskaita. Lēmums par pamatkapitāla palielināšanu netika pieņemts, jo balsojums bija 74,9% nepieciešamo 75% vietā, skaidroja “Liepājas metalurga” pārstāve Simona Laiveniece.

Jaunievēlētā uzņēmu padome pirmajā padomes sēdē par padomes priekšsēdētāju no divām kandidatūrām – Lipmana un Vilnīša – tika izvēlēts Vilnītis.

“Mums ir vēlreiz jārunā ar premjeru, ekonomikas un finanšu ministriem, jo “Liepājas metalurgs” un tajā strādājošo cilvēku likteņi ir viņu rokās un metalurģija ir Eiropas un Latvijas stratēģiskā nozare,” uzsver Vilnītis.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 16 981 033 lati, bet akcionāru sapulcē bija paredzēts lemt, ka “Liepājas metalurga” pamatkapitāls ir 116 981 033 lati.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis biznesa portālam “Nozare.lv” iepriekš apstiprināja, ka paredzēts palielināt pamatkapitālu par 100 miljoniem latu, veicot jaunu akciju emisiju.

“Liepājas metalurga” vadība publiski vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu kapitalizēt uzņēmuma parādus valstij un tai piederošajiem uzņēmumiem kopsummā par 78,8 miljoniem latu, tos pārvēršot akcijās. Uzņēmums piedāvā kapitalizēt Finanšu ministrijas kredītprasības 51,9 miljonu latu apmērā, AS “Citadele banka” kredītprasības 12,4 miljonu latu apmērā un AS “Latvenergo” kredītprasības 14,5 miljonu latu apmērā.

Finanšu ministrija (FM) noraidījusi šo piedāvājumu kā neizpildāmu. FM aicina “Liepājas metalurgu” strādāt pie uzņēmuma iesniegtā un kreditoru saskaņotā TAP pasākumu plāna izpildes, nevis sniegt publiskus paziņojumus plašsaziņas līdzekļos.

Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) ir skeptisks par parāda kapitalizācijas iespēju. Viņš atgādināja, ka akcionāriem vairākkārt ir izteikts piedāvājums nodot akcijas, ļaut kreditoru klubam pārņemt kontroli pār uzņēmumu un piesaistīt investoru, bet akcionāri atteikušies.

Maksātnespēja nenozīmē, ka uzņēmuma darbība nav atjaunojama. Uzņēmums var turpināt darbību citu akcionāru vadībā, tiem iegādājoties uzņēmuma aktīvus, piebilst FM.

AS “Liepājas metalurgs” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāns pildīts netiek, un tāpēc nav iemesla, lai nevērstos tiesā “Liepājas metalurga” maksātnespējas pasludināšanai, biznesa portālam “Nozare.lv” iepriekš sacīja “Liepājas metalurga” TAP administrators Haralds Velmers.

“Patlaban nekas neliecina, ka TAP varētu tikt pildīts. TAP nosacījumu izpildei uzņēmuma kontā 30.oktobrī būtu jāparādās apgrozāmajiem līdzekļiem – nu jau 25 miljoniem latu, taču nekas neliecina, ka šī nauda tur varētu tikt ieskaitīta,” skaidroja Velmers.

Līdz ar to, visticamāk, pirmdien, 4.novembrī, administrators tiesā iesniegs prasību pārtraukt TAP un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, piebilda Velmers.

Jau ziņots, ka 30.septembrī uzņēmuma TAP plānā paredzētais aizdevums desmit miljonu latu apmērā no potenciālajiem investoriem netika saņemts. No 1.oktobra saskaņā ar likumu sākās 30 dienu periods, kurā ir iespēja pārkāpumus novērst, attiecīgi saņemt aizdevumu un piesaistīt investoru.

“Liepājas metalurga” akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals iepriekš paziņoja, ka panākuši vienošanos par 70% uzņēmuma akciju nodošanu Krievijas uzņēmumam “Daļpolimetall”, lai investors varētu ieguldīt nepieciešamos līdzekļus rūpnīcā un pēc iespējas ātrāk atjaunotu tehnoloģisko procesu. Tomēr darījums līdz šim tā arī nav noticis.

“Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Liepājas tiesa ir pieņēmusi uzņēmuma TAP pasākumu plānu, ko ir izstrādājuši uzņēmuma speciālisti un kas ir saskaņots ar visiem nodrošinātajiem un vairāk nekā 55% nenodrošināto kreditoru, kā arī ar kreditoru kluba pieaicināto finanšu konsultantu “Prudentia Advisers”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Manuprāt aizdevums biznesam ir ātrākais veids ka paplašināt biznesu un veikt tā izaugsmi. Citi veidi arī ir ļoti efektīvi, bet aizņem lielāku laiku. cityfinances.lv/rekinu-finansesana/

  2. Viss pēc plāna, kā paredzēts! Būs izsole un mēs pa lēto atpirksim!

  3. Sabotāža!

Draugiem Facebook Twitter Google+