Latvijā
Sabiedrība

Adventa tirdziņa ienākumus ziedos Rīgas Lutera draudzes korim0

Foto -Rīgas Lutera draudze

Svētdien pulksten 13:00 Rīgas Lutera Draudzes centrā, Torņakalna ielā 5, pēc dievkalpojuma sāksies ikgadējais labdarības pasākums – Adventa tirdziņš, kurā ikvienu sagaidīs sirsnīga noskaņa, mūzika, dziesmas, sarunas, smiekli, atkalredzēšanās, dalīšanās prieks, pārdošana un pirkšana. Šī gada Adventa tirdziņa devīze ir: “Saposīsim savu kori Latvijas simtgades un Dziesmu svētkiem!”, informē kora pārstāve Daina Vārpiņa.

Pēc Adventa tirdziņa svinīgas atklāšanas uzstāsies Rīgas Lutera draudzes jauktais koris un bērnu ansamblis, tāpat gaidāma ikgadējā izsole un loterija Rīgas Lutera draudzes mācītāja Kaspara Simanoviča vadībā, seno priekšmetu, grāmatu, rokdarbu u.c. labumu andele, radošā darbnīca bērniem, kūku un citu gardumu degustācija, kā arī brīvdabas kafejnīca ar karstajiem dzērieniem, desiņām un štovētiem kāpostiem.

Visi tirdziņā gūtie ienākumi tiks ziedoti, lai palīdzētu Rīgas Lutera draudzes jauktajam korim sagādāt tērpus dalībai dievkalpojumos un koncertos. “Pēc Rīgas Lutera draudzes mācītāju teiktā, šādi mēs parādām, cik svarīgs ir koris, ka mēs to atbalstām. Tā ir sena kristīga tradīcija, ka koriem ir sava vieta dievkalpojuma liturğijā. Draudzes mācītāji ir vienisprātis, ka koris kā kalpošanas nozare piedalās centrālajā draudzes notikumā – dievkalpojumā, tāpat tas reprezentē draudzi, nesot Rīgas Lutera draudzes vārdu arī ārpus Torņakalna baznīcas,” vēsta D.Vārpiņa.

“Adventa laikā vēlamies īpaši iepriecināt draudzes locekļus, izpildot skaistākās Ziemassvētku dziesmas, kā arī vairākas dziesmas no nākamā gada Dziesmu svētku repertuāra. Priecājamies, ka draudze novērtē mūsu darbu, regulāro kalpošanu dievkalpojumos, kā arī uzstāšanos citos dievnamos, un šī gada Adventa tirdziņa ienākumi tiks ziedoti tieši kora tērpu iegādei. Ceram jau nākamās vasaras Dziesmu svētkos radīt labu kora koptēlu ar jaunajiem tērpiem,” gandarīts Rīgas Lutera draudzes jauktā kora diriģents Matīss Tučs.

Atjaunotā Rīgas Lutera draudzes jauktā kora pirmais mēģinājums notika 2015. gada 10. novembrī, pakāpeniski izveidojot un nostiprinot četras balsu grupas – aktīvi darbojas aptuveni 40 koristi – lielākā daļa ir draudzes locekļi. Rīgas Lutera draudzes koris izpilda sakrālo un laicīgo mūziku, ir izveidojis arī veiksmīgu radošo sadarbību ar vairākiem Latvijas koru kolektīviem. 2018. gadā gaidāms viens no Latvijas koru mūzikas lielākajiem pasākumiem XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kurā tiesības piedalīties ieguvis arī Rīgas Lutera draudzes koris.

LA.lv