×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Advokāte: Anglijas tiesā pieņemts Lembergam labvēlīgs lēmums

Foto-LETAFoto-LETA

12.jūlijā Anglijas un Velsas Augstās tiesas Karalienes sēdekļa Komerctiesa pieņēmusi Ventspils mēram Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”) nozīmīgu lēmumu, ar kuru tiek sagrauta prasība, ko pret viņu 2011.gada aprīlī cēla kompānija “Antonio Gramsci Shipping Corporation” un 29 citas “Latvijas kuģniecības” (LK) meitassabiedrības, apgalvoja zvērināta advokāte Vineta Čukste.

Šāds tiesas lēmums esot pieņemts, pamatojoties uz Lemberga pieteikumu par jurisdikcijas apstrīdēšanu, kas tika skatīts četras dienas ilgā tiesas sēdē 2011.gada nogalē un 2012.gada aprīlī. Kā informēja Čukste, Anglijas tiesa ir pilnībā piekritusi Lemberga argumentiem un atzinusi, ka ne Anglijas, ne Eiropas Savienības tiesības nedod pamatu uzskatīt, ka Lembergs būtu slēdzis apstrīdētos frakta līgumus.

Šī lēmuma rezultātā Anglijas tiesa tuvākajā laikā lems arī par iesaldēšanas rīkojuma, kas 2012.gada 20.aprīlī tika pieņemts attiecībā uz Lemberga aktīviem, atcelšanu. Tādejādi tiks atcelti visi no šī rīkojuma izrietošie ierobežojumi rīcībai ar Lemberga mantu, apgalvoja Čukste.

Tāpat prasītājiem – LK meitassabiedrībām – būšot pienākums atlīdzināt Lembergam tiesāšanās izdevumus un zaudējumus, kas viņam radušies no nelikumīgā iesaldēšanas rīkojuma pieņemšanas un ar to saistītajām prasītāju prettiesiskajām darbībām.

Kā ziņots, 2011.gada pavasarī Anglijas tiesa pieņēma lēmumu par iesaldēšanas rīkojumu pret Lemberga aktīviem, pamatojoties uz LK 30 meitas sabiedrību celto prasību par it kā prettiesisko frakta līgumu slēgšanu. Kā norādīja Čukste, iesaldēšanas rīkojums tika pieņemts, neanalizējot, vai Anglijas tiesai vispār ir jurisdikcija pār atbildētāju – Latvijas pilsoni, tāpēc Lembergs iesniedza pieteikumu par jurisdikcijas apstrīdēšanu un iesaldēšanas rīkojuma atcelšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+