×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Advokāte: Čalovskis jau nogādāts ASV (8)

Foto - LETAFoto - LETA

ASV kibernoziegumos apsūdzētais Deniss Čalovskis.

Kibernoziegumos apsūdzētais Latvijas iedzīvotājs Deniss Čalovskis jau ir nogādāts ASV, aģentūrai LETA apliecināja Čalovska advokāte Ilona Bulgakova.

“Pēdējā informācija, kas kļuvusi zināma pirms dažām stundām, liecina, ka viņam tur ir jābūt. Policijas Interpola nodaļa to paziņojusi arī Čalovska mātei. Tāpat iegūta informācija, ka tuvākajā laikā tiks nozīmēts tiesas sēdes datums un darīts viss, lai viņam būtu aizstāvis,” norādīja Bulgakova.

Šobrīd nav zināms, cik ilgi Čalovskim būs jāuzturas apcietinājumā.

Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” Bulgakova neslēpa, ka ASV tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji pēc Čalovska uz Latviju bija ieradušies jau janvārī, taču tad apsūdzētais saslimis un viņa veselības stāvoklis nav pieļāvis konvojēšanu. ASV pārstāvjiem nācies doties prom “tukšā”.

Mācoties no pieredzes, šoreiz jau pāris dienas pirms ASV pārstāvju ierašanās Latvijā Čalovski apcietinājuši vietējie policisti, raidījumam atzina Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Jau ziņots, ka Valsts policija Čalovski aizturēja 9.februārī, bet šonedēļ apliecināja, ka ir sākts Čalovska nodošanas process ASV likumsargiem.

Bulgakova šonedēļ par Čalovska aizturēšanu iesniegusi sūdzību Ģenerālprokuratūrai, jo uzskata, ka notikušajā saskatāma likumsargu patvaļa. “Policija ieradās mājās. Īstenībā apmānīja viņu, jo sākumā bija dotas garantijas, ka viņš pats varētu ierasties. Policija acīmredzot gribēja nodrošināties un ar garantiju. Juridiski vērtējot, aizturēšanas maksimālais termiņš ir līdz 72 stundām. Ja skatās iepriekš, tad viņš 2012.gada decembrī bija aizturēts uz 51 stundu un tagad bija paturēts apcietinājumā vairāk nekā 60 stundas. Kopā sanāk 102 stundas, un tas ir tiešs likuma pārkāpums,” norādīja advokāte.

ASV federālie prokurori Čalovskim kopā ar diviem citiem iespējamiem Austrumeiropas kibernoziedzniekiem – Krievijas pilsoni Ņikitu Kuzminu un Rumānijas iedzīvotāju Mihaju Paunesku – izvirzījuši apsūdzības par datorvīrusa “Gozi Virus” radīšanu un uzturēšanu. Ar šo vīrusu tika inficēts vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp aptuveni 40 000 datoru ASV. Vīruss nonācis pat ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) datoros. Pamatojoties uz minēto apsūdzību, ASV lūdza Latvijai izdot Čalovski.

Latvijas valdība pērn 30.septembrī nolēma nepārsūdzēt Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmumu, kas paredz, ka Čalovski var izdot ASV. Iepriekš ECT palāta, tāpat kā Latvijas Augstākā tiesa, bija atzinusi par pieļaujamu Čalovska izdošanu ASV un vairumu pieteicēja sūdzībā norādīto punktu noraidījusi kā nepamatotus.

Vēlāk Čalovskis nolēma labprātīgi doties uz Ameriku un stāties tiesas priekšā. Čalovska advokāte Ilona Bulgakova aģentūrai LETA šā gada janvāra beigās atzina, ka izskanējusī informācija par Čalovska lēmumu labprātīgi doties uz Ameriku ir patiesa, bet plašākus komentārus atteicās sniegt.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. lai Dievs sargā valsti no šiem ‘pilsoņiem’.

 2. Tā saucama “krievu pasaule” ASV cietumā!

 3. Gribu atgādināt visiem vaimanotājiem, par Denisu. Kāpēc viņu izdeva un netiesāja Latvijā. Tiek kuriem ir kaut kāda sajēga jurisprudencē, sapratīs. Deniss noeziegumu un kaitējumu izdarīja ASV valstij privātpersonām un tās struktūrām. Izmeklēšanas sprieduma nolēmuma piederība ir tikai tai valstij kurai ir nodarīts kaitējums. Denis Latvijas valstij un tās cilvēkiem nav neko nodarījis. Tas nozīmē, ka Latviju viņa izdarīto noziegumu praktiski nevar izmeklēt. Nav izmeklēšanas nav tiesas sprieduma par vainas pakāpi. Kas attiecas uz ASV un Latviju, tad ir noslēgts starpvalstu līgums par noziedznieku izdošanu. Tā ka sabiedrība nomierinieties, sekojiet saviem bērniem, ko viņi dara, un ar ko nodarbojas.

  • Īsi un kodolīgi. Nevajag bāzt savus pirkstus tur kur suns savu daigtu nebāž. Bet ja bāzis tad atbild. Man ir gandarījums par to, ka, iespējams, šo purnu katru dienu man nebūs jāredz LA izlaidumos.

 4. Tātad pilsoņi nevar cerēt uz savas valsts atbalstu….par tiesībsargājošām iestādēm nerunājot.
  Kaut visur un vienmēr policija ierastos tik savlaicīgi….

  • Cilvēce dalās divās lielās kategorijās: krievi un fašisti. Vainīgi pie visiem negadījumiem ir fašisti un nekāda tiesāšana vispār nav vajadzīga. Čalovski apriori jāatbrīvo un jālaiž pie mammas.

 5. Manuprāt tas nav labākais risinājums šai problēmai,jo katrā tieisiskā valstī savi cilvēki ir jāsoda par pārkāpumiem tepat un uz vietas.Latvijas valsts varēja paturēt sev teisības šo nodarījumu noregulēt tā,lai šis cilvēks savu sodu izcieš šeit uz vieta,bet laikam jau ļoti pakļaujamies spiedienam no ārpusws,šeit uz vietas pie mums tādas lietas nelemj,tikai spicē ausis,ko nu teiks Brisele.

Draugiem Facebook Twitter Google+