×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Advokāts Gobzems no topošās Repšes partijas saraksta startēs vēlēšanās

LETALETA

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems nolēmis iesaistīties politikā un piedalīties nākamajās Saeimas vēlēšanās topošās ekspremjera Einara Repšes vadītās partijas “Latvijas attīstībai” rindās.

 

Intervijā laikrakstam “Diena” Gobzems uzsver, pēdējā gada laikā, analizējot Latvijā notiekošo, viņš esot nonācis pie secinājuma, ka šajā valstī cilvēki līdz šim ir nepareizi izturējušies pret politiskajiem procesiem, – tie, kas ir bijuši veiksmīgi savā profesijā, ir baidījušies iesaistīties politikā, jo tas ir varējis apdraudēt šo cilvēku sasniegumus tur, kur viņiem šie sasniegumi ir bijuši.

Gobzems uzskata, ka bieži vien politikā ir parādījušās personas, kas bijušas neveiksmīgas savā biznesā. “Rezultāts ir likumsakarīgs. Cilvēks, kurš nav sasniedzis neko ārpus tā, ka ies politikā un uz tā rēķina veidos savu biznesu, – šāds cilvēks jau nevar palīdzēt valstij. Valstij var palīdzēt tikai tie cilvēki, kas ir cīnījušies un bijuši veiksmīgi savā profesionālajā karjerā,” uzskata advokāts, piebilstot, ka šādiem cilvēkiem ir pienākums un atbildība iesaistīties politiskajos procesos ar mērķi veicināt Latvija uzplaukumu.

“Šāds pienākums attiecas arī uz mani. Šodien es esmu apzinājies, ka esmu gatavs riskēt ar savu privātpraksi. Esmu pieņēmis lēmumu iesaistīties politikā un startēšu vēlēšanās,” skaidro Gobzems. Viņaprāt, pēdējās vēlēšanas ir parādījušas, ka tā sauktajam latviešu elektorātam nav par ko balsot. Cilvēkiem ir apnikušas savstarpējās cīņas, tāpēc pamattēzei politikā jābūt sadarbībai, nevis pretdarbībai.

Advokāts ir pārliecināts, ka ir jāmaina pašreizējā Satversme. Viņaprāt, Valsts prezidents ir jāvēl Saeimai – ar divu trešdaļu balsu pārsvaru.

Jau ziņots, ka advokāts Gobzems pagājušajā gadā bijušā premjera Einara Repšes vadītajai biedrībai “Latvijas attīstībai” ziedojis 17 000 latu. Kopā biedrība pērn ziedojumos saņēmusi 197 000 latu.

Biedrība “Latvijas attīstībai” tika izveidota 2012.gada martā ar mērķi iniciēt diskusiju par Latvijai un tās cilvēkiem nozīmīgiem jautājumiem. Biedrības dibināšanā piedalījās Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs un citi. Biedrība plāno pārtapt politiskā partijā un startēt 2014.gadā plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+