×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2015
Drukāt

Advokāts Gobzems vēršas tiesā pret Strautmani par goda un cieņas aizskaršanu (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems.

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems sestdien, 27.jūnijā, iesniedzis prasību tiesā pret žurnālisti un Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Ētikas komisijas locekli Baibu Strautmani saistībā ar viņas izteikumiem sociālajā tīklā “Twitter”, kuros, pēc advokāta domām, viņam piedēvēta homoseksualitāte.

Advokāts lūdz tiesu atzīt par prettiesisku Strautmanes rīcību, publicējot “Twitter” savstarpējā kontekstā saistītus ierakstus, kas izdarīti 22.jūnijā un nepārprotami norāda uz viņa seksuālo orientāciju un ģimenes dzīves nomelnošanu. Tāpat Gobzems lūdz tiesu atzīt žurnālistes rīcību par homofobisku – uz seksuālās orientācijas pamata – naida runu pret viņu un viņa ģimeni, kā arī atzīt, ka Strautmane ir pārkāpusi Gobzema un viņa ģimenes tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Vēl advokāts lūdzis tiesu atzīt, ka Strautmane ar saviem ierakstiem “Twitter” ir aizskārusi viņa un viņa ģimenes godu un cieņu, kā arī uzlikt par pienākumu Strautmanei atvainoties Gobzemam, publicējot “Twitter.com” un visiem oficiāli reģistrētajiem plašsaziņas līdzekļiem nosūtītā rakstveida paziņojumā šāda satura atvainošanos: “Atvainojos Aldim Gobzemam un viņa ģimenei par homofobisku naida runu. Tā ir necienīga Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekles rīcība.”

Gobzems norādīja, ka minētais jautājums ir principa un taisnības lieta un konkrētajā gadījumā prasība tieši tādā formā, proti, bez mantiskas piedziņas, bet uzliekot par pienākumu atvainoties, ir tāpēc, ka “šai bagātnieku ģimenes pārstāvei naudas prasījums nebūtu ar tādu audzinošu raksturu kā pienākums nosūtīt visiem žurnālistiem atvainošanos, jo visatļautībai ir zināmas robežas”. Gobzems pauž, ka gadījumā, ja viņš šajā situācijā nerīkotos un kādreiz viņa ģimene viņam jautātu, kāpēc viņš nerīkojās, tad viņam nebūtu, ko atbildēt.

Par Gobzema vēršanos tiesā Strautmane aģentūrai LETA sacīja, ka tās ir katra cilvēka tiesības. “Man nav daudz, ko komentēt. Ieraudzīšu prasību un sapratīšu, ko viņš man īsti pārmet. Es domāju, ka tiesiskā valstī katram cilvēkam ir tiesības vērsties tiesā ar kaut kādām lietām, ja viņam ir sajūta, ka tā tas ir jādara. Es jau par to, kas “Twitter” ir ticis runāts, esmu izteikusies. Es par Gobzemu neko neesmu teikusi un, ja viņam šķiet, ka runa ir tieši par viņu, tās ir viņa tiesības,” sacīja Strautmane.

Kā ziņots, iepriekš Gobzems bija vērsies LŽA, lūdzot izvērtēt Strautmanes atbilstību amatam. Gobzems sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra, ka viņš “izdarīs visu”, kas viņa spēkos, lai Strautmane vairs nebūtu Ētikas komisijā. 22.jūnijā Strautmane sociālajā vietnē “Twitter” ierakstīja: “Koroče, mani šķebina, kad PDz skatos bildes, kā vispārzināms gejs precas ar meiteni, lai būtu “tikumīgs” Latvijā…” Minētais vēstījums bija daļa no plašākas virtuālās sarunas, no kuras noprotams, ka ieraksts veltīts tieši Gobzemam. Cita starpā Strautmane sarakstē arī vēstīja: “Visu šo svētulīgo murdulēšanu ar mērķi pakļaut medijus varētu kārtīgi patraucēt visu ziņu cilvēki, saņemoties iznākt no skapja. (…) Ziņu dienestos strādā cilvēki, kas nāk ar savu pieredzi. Ja esi gejs, kas neatzīstas, tu kropļo bildi, ko saņem auditorija.”

“Konkrētais ieraksts “Twitter” bija apzināti vērsts uz to, lai aizskartu mani un manu ģimeni. Šāda persona nav cienīga ieņemt konkrēto amatu, ja rīkojas absolūti neētiski, – nav nozīmes, vai ieraksts veikts sociālajā tīklā vai rakstā,” skaidro advokāts, pieņemot, ka Strautmane ir Ētikas komisijas vadītāja, lai gan viņa šādu amatu neieņem.

Savā vēstulē asociācijai Gobzems norādīja, ka Strautmane ir LŽA Ētikas komisijas vadītāja, papildinot, ka, ieņemot šo amatu, “nav uzskatāma par mājsaimnieci, bet amatpersonu, kas reprezentē konkrētu profesiju. Strautmanes rīcība rada viedokli par visiem Latvijas žurnālistiem, jo, ja jau Ētikas komisijas vadītāja var atļauties klaji nicinošus, citu cilvēku ģimeni aizskarošus apvainojumus, tad ir pamats uzskatīt, ka šāda rīcība atbilst žurnālista ētikai. Manuprāt, tas ir nepieņemami”, rezumēja advokāts.

Strautmane aģentūrai LETA jau iepriekš noliedza, ka būtu ko teikusi tieši par konkrēto advokātu: “Par Gobzemu es vispār neko neesmu teikusi, ja tā rūpīgi paskatās. Tas, ka Gobzemam liekas vai kādam citam liekas kaut kas, tad tā varētu būt viņu problēma.”

“Es laikam pašlaik neko nekomentēšu, tāpēc, ja interesē izteikumu iemesli, tad tas viss ir atrodams, paskatoties to, kā šī saruna sociālajā tīklā “Twitter” ir virzījusies,” sacīja Strautmane.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Strautmanes komentārs, ka tas neesot par Gobzemu teikts, stipri atgādina situāciju ar Sudrabu- nēē, tā neesmu es un tas nav mans kažoks:)

  2. Jā, BIJA kādreiz ļoti laba žurnāliste Baiba. Nu -mājsaimnieces lomā nogarlaikojusies un neapmierinātības mākta persona. Bet kā publiska perona ( Žurnālistu ētikas komisija) sabiedriskā telpā paužot savu naidīgo un nievājošo viedokli ir saņēmusi atbildi. Jādomā, ka bijuši personīgi emocionāla rakstura motīvi, lai šādi izteiktos. Ne vienmēr dzīve rit kalnup..

  3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Neesmu Strautmanes fans. Man šķiet, ka minētā kundze ir no tās šlakas, kas īpaši vārdus neizvēlas, taču nevar noliegt, ka ļoti bieži Baiba trāpa demitniekā.
    Vispārinot un ņemot par pamatu, Kažokas, Viņķeles un vēl daudzu mūsu ”progresīvo Europas” cilvēku viedokli, Gobzemim būtu tikai jālepojas! Būt gejam, tas taču ir tik “cool” !!! Ne velti populārais, ASV izaugušais un izglītību ieguvušais, žurnālists Streips ieteica Rīgas praida rīkotāju (idejas tēvu) nominēt ne vairāk, ne mazāk kā Nobela prēmijai!

  4. Interesanti, vai ir kas zināms no ASV par to “kompjutera ģēniju”, ko tik dedzīgi aizstāvējis advokāts?

  5. Eh,Gobzem,Gobzem,jūtu tev līdz.

Draugiem Facebook Twitter Google+