×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. janvāris, 2017
Drukāt

Advokāts: Imantas pedofilam valsts nedod iespēju strādāt un sākt maksāt kompensācijas cietušajām (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Tā dēvētajam Imantas pedofilam Naurim Pikšteinam valsts šobrīd nedod iespēju strādāt un sākt maksāt kompensācijas cietušajām.

Pikšteins vainu ir atzinis un sadarbojās ar izmeklēšanu. Viņa lieta tiesu instancēs tika skatīta bez pierādījumu pārbaudes. Pikšteins tika aizturēts 2015.gada augustā, kādu laiku pavadīja Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā un vēlāk pārvietots uz Rīgas Centrālcietumu.

Jaunieša advokāts Antons Drēbnieks aģentūrai LETA pastāstīja, ka aizstāvamais ir vērsies pie Centrālcietuma administrācijas ar lūgumu dot viņam darbu, taču viņam atbildēts, ka šādu iespēju šobrīd nav iespējams nodrošināt.

Advokāts atgādināja, ka padomju laikos gandrīz ikviens ieslodzītais tika nodarbināts, bet šobrīd tā nav. “Cilvēkam ir nepieciešama kustība. Ja darbs netiek dots, tad ieslodzītajiem kamerās nav ko darīt, viņi savas lietas apspriež no visām pusēm un viens otram dod “padomus”,” uzsvēra Drēbnieks.

Arī pēc tam, kad Pikšteinam būs stājies spēkā notiesājošs spriedums, nav garantijas, ka viņš dabūs darbu, lai nopelnītu un atmaksātu kompensācijas, norādīja advokāts.

Šobrīd nav zināms, vai Pikšteins iesniegs apelācijas sūdzību. Ja tas tiks izdarīts, tad viņš turpinās mēnešiem ilgi Centrālcietumā gaidīt lietas izskatīšanu un nestrādāt.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē aģentūrai LETA atzina, ka Centrālcietumā nav iespējams nodarbināt apcietinātos algotā komersantu nodrošinātā darbā, jo cietuma infrastruktūra ir novecojusi, trūkst nodarbinātības procesam atbilstošu telpu. Ņemot vērā, ka apcietinātajiem jāapmeklē tiesas sēdes ārpus cietuma, darba devēji ir vairāk ieinteresēti nodarbināt notiesātās personas, kas visu laiku atrodas uz vietas. Cietuma saimnieciskajā apkalpē darbavietas šobrīd ir aizņemtas.

IeVP apliecināja, ka apcietinātais Pikšteins ir lūdzis cietuma administrācijai nodrošināt viņu ar darbu. Vīrietim izskaidrota situācija un pēc tam, kad viņam būs stājies spēkā spriedums, šo jautājumu aktualizēs no jauna.

IeVP skaidroja, ka visos Latvijas cietumos notiesātie par samaksu tiek iesaistīti cietuma saimnieciskajā apkalpē. Cietumu saimnieciskajā apkalpē pastāvīgi tiek nodarbināti aptuveni 514 notiesātie. Saimnieciskajā apkalpē notiesātie tiek iesaistīti darbos cietuma virtuvē, noliktavās, veļas mazgāšanā, telpu un teritorijas uzkopšana, dažādos remontdarbos.

Septiņās no desmit ieslodzījuma vietām komersanti izveidojuši darba vietas, piemēram, Brasas cietumā ir šūšanas ražotne.

Rīgas Centrālcietumā pie komersantiem nodarbināts 41 notiesātais, bet saimnieciskajā apkalpē – 118 notiesātie.

Pie komersantiem nodarbināti aptuveni 472 notiesātie, kā arī 13 apcietinātās personas Iļģuciema cietumā. Kopā visos cietumos tiek nodarbināti 999 ieslodzītie.

Jau ziņots, ka novēršot tehnisku kļūdu, Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa aiz slēgtām durvīm tā dēvētajam Imantas pedofilam pagājušā nedēļā piesprieda brīvības atņemšanu uz 25 gadiem un noteica probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Pērn novembra sākumā Rīgas apgabaltiesa tehniskas kļūdas dēļ daļu tā dēvētās Imantas pedofila krimināllietas nolēma nosūtīt atpakaļ izskatīšanai uz Kurzemes rajona tiesu.

Apelācijas instances tiesa konstatēja, ka lēmumā par personas saukšanu pie kriminālatbildības un lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai norādītie noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas datumi par diviem nodarījumiem neatbilst lietas faktiskajiem apstākļiem. Pirmās instances tiesa šo kļūdu nebija novērsusi.

Apelācijas sūdzības par pirmās instances tiesas spriedumu iesniedza pats apsūdzētais un viņa aizstāvis Drēbnieks.

Apsūdzētais Pikšteins tika atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs, un viņam tika piespriests 25 gadu cietumsods, kā arī noteikta probācija uz trīs gadiem. Vēl tiesa par labu cietušajiem arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.

Prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.

Vīrietis apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

2015.gada augustā policija aizturēja tobrīd 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Tobrīd bija zināms, ka kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti vairāki uzbrukumi pret septiņām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

2015.gada augustā vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils tika aizturēts. 2015.gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota. Puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā. Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus. Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajadzēja ātrāk domāt tam mēslam!

  2. Lai strādā par zonas gaili

Draugiem Facebook Twitter Google+