×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2016
Drukāt

Advokāts saskata mēģinājumus ietekmēt Magoņa lietas izmeklēšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizdomās par kukuļa ņemšanu turētā “Latvijas dzelzceļa” bijušā vadītāja Uģa Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs ir vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), aicinot viest skaidrību par Jura Juraša izteikumiem, ka saistībā ar šo lietu viņam esot piedāvāts kukulis. Rozenbergs aģentūrai LETA pauda viedokli, ka šādi Juraša izteikumi var tikt vērtēti kā mēģinājums ietekmēt šobrīd un turpmāk kriminālprocesu veicošās amatpersonas.

Rozenbergs vērsies KNAB, jo līdz šā gada 28.jūnijam KNAB izmeklētājas A.Rumjancevas lietvedībā bijis kriminālprocess, kurā par aizdomās turēto personu tika atzīts Magonis. Šā gada 28.jūnijā šis kriminālprocess nosūtīts Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurorei Sigitai Deičmanei kriminālvajāšanas uzsākšanai, un prokurore šā gada 6.jūlijā pieņēmusi lēmumu par Magoņa saukšanu pie kriminālatbildības.

“Visā pirmstiesas procesa stadijas izmeklēšanas posmā gan Magonis, gan arī Rozenbergs ir izturējušies ar vislielāko cieņu pret procesa virzītāju un izmeklēšanas grupas dalībniekiem, komunikācijā ar KNAB amatpersonām tika ievērotas vispārpieņemtas uzvedības un ētikas normas. Magonis ir godprātīgi pildījis visus aizdomās turētās personas pienākumus un respektējis ierobežojumus, kas viņam noteikti ar piemērotajiem drošības līdzekļiem. Šā kriminālprocesa sakarā Rozenbergs un Magonis ir kontaktējušies vienīgi ar izmeklētāju Rumjancevu, kura bija procesa virzītāja, kā arī ar izmeklētāju Ģ.Bērziņu, kurš bija izmeklēšanas grupas dalībnieks un veica atsevišķas procesuālas darbības procesa virzītājas uzdevumā. Sarunu gaitā nekad no aizstāvības puses nevienai KNAB amatpersonai nav tikuši izteikti jebkādi jautājumi vai priekšlikumi, kas varētu radīt likuma pārkāpumu vai kas būtu uzskatāma par neētiskiem,” teikts iesniegumā KNAB priekšniekam.

Tādēļ KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja Jura Juraša izteikumi aizstāvībai esot radījuši nepatīkamu pārsteigumu. Ņemot vērā, ka šis kriminālprocess tiek veikts tikai pret divām personām – Magoni un Osinovski, šādi KNAB amatpersonas Juraša izteikumi “neapšaubāmi met ēnu ne vien uz Magoni, bet arī uz Rozenbergu kā viņa aizstāvi”, uzsvērts iesniegumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    kad uz spēles ir tādas naudas somas, ko tur brīnīties par kādu tur citronu ar brīvības garšu…

Draugiem Facebook Twitter Google+