Pasaulē
Citur

Advokāts: Sencova veselība cietusi neatgriezeniskus bojājumus0


Režisors Oļegs Sencovs
Režisors Oļegs Sencovs
Foto – LETA/REUTER

Krievijā ieslodzītā ukraiņu režisora Oļeha Sencova veselība 120 ilgā badastreika laikā guvusi neatgriezeniskus bojājumus, pirmdien paziņojis Sencova advokāts Dmitrijs Dinze.

42 gadus vecais Sencovs atsakās no ēdiena kopš 14.maija, pieprasot, lai Krievija atbrīvo visus ukraiņu politieslodzītos. Viņš dzer tikai ūdeni un viņa organismā nepieciešamās vielas ievada ar sistēmu.

Dinze sacīja, ka Sencova veselības stāvoklis ir pakāpeniski pasliktinājies, novedot pie “neatgriezeniskām izmaiņām sirds un asinsvadu sistēmā, nierēs un aknās.” Advokāts piebilda, ka Sencovs ir ļoti vājš un ar grūtībām spēj piecelties no gultas.

Ieslodzījuma vietu amatpersonas apgalvo, ka Sencovam katru dienu tiek doti uztura bagātinātāji.

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par “teroraktu plānošanu”, un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.

Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis.

Otram šajā lietā notiesātajam ukraiņu aktīvistam Oleksandram Koļčenko tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu.

Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirt viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi.

LA.lv