×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Advokāts: Timošenko veselība krasi pasliktinās

Foto - AFPFoto - AFP

Apcietinātās, badastreiku pieteikušās Ukrainas ekspremjeres Jūlijas Timošenko veselības stāvoklis pasliktinājies tādā mērā, ka viņa vairs nevar piecelties no savas slimnīcas gultas, paziņoja viņas advokāts Oleksandrs Plahotņuks.

Badastreiks, kuru Timošenko pieteica, protestējot pret parlamenta vēlēšanu rezultātu viltošanu, ilgst jau desmit dienas. Ekspremjeres “veselības stāvoklis ir krasi pasliktinājies”, līdzās Harkovas slimnīcai, kurā jau kopš vasaras ārstējas Timošenko, sacīja advokāts. “Šajās dienās viņa praktiski neceļas augšā,” norādīja Plahotņuks. “Es ar viņu varēju runāt tikai dažas minūtes.” Veselības stāvokļa pasliktināšanos varētu izraisīt kā badastreiks, tā arī tas, ka viņa atsakās no medicīniskās aprūpes.

Ukrainā saglabājas spraiga politiskā situācija, jo varasiestādes joprojām – vairāk nekā nedēļu pēc vēlēšanām – atsakās izziņot rezultātus. EDSO novērotāji savā galīgajā atzinumā par vēlēšanām norādīja, ka vēlējušies apmeklēt ekspremjeri slimnīcā. Tas, ka viņiem šāda iespēja liegta, ir kārtējais pierādījums, ka Ukraina atrodas uz “demokrātijas regresa” ceļa.

Timošenko partija “Tēvzeme” vēlēšanas nodēvējusi par “bandītisma bakhanāliju”, bet tūkstošiem demonstrantu nedēļas nogalē Kijevā piedalījās protestos pret prezidenta Viktora Janukoviča Reģionu partijas uzvaru. Ukrainas parlamenta vēlēšanas notika 28. oktobrī. Puse parlamenta tiek ievēlēta pēc partiju sarakstiem, puse – vienmandātu apgabalos. Proporcionālajās – partiju sarakstu – vēlēšanās visvairāk balsu – 30 procentus – saņēmusi valdošā Reģionu partija, otrajā vietā ar 25,54 procentiem atstājot partiju “Tēvzeme”. Pasaules boksa čempiona Vitālija Kļičko proeiropeiskā partija UDAR saņēmusi 13,96 procentus, kompartija – “reģionāļu” sabiedrotie – 13,18 procentus, bet “Brīvība” – 10,44 procentus balsu. Arī vienmandātu apgabalu vēlēšanās atbilstoši oficiālajiem datiem visvairāk deputātu ir “reģionāļiem”. Kā norāda opozīcija, vislielākā krāpšanās notikusi tieši vienmandātu apgabalu balsošanas rezultātu apkopošanas gaitā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+