×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

“Aerodium” uzbūvējis vēja tuneli Šanhajas Disnejlendā

Foto - LETAFoto - LETA

Vēja tuneļu operators SIA “Aerodium” uzbūvējis vēja tuneli pasaules lielākajai Disnejlendai, kas jūnijā tika atvērta Šanhajā, Ķīnā.

Vēja tunelis ir lielākais atvērtais tunelis pasaulē. Tas ir iebūvēts Karību jūras pirātu šova “Eye of the Storm” skatuvē, paziņojumā medijiem informē “Aerodium” pārstāve Līga Gablika.

Šanhajas Disnejlendas “Shanghai Disney Resort” izklaides parks ir 390 hektāru liels. Tā radīšana izmaksāja 6,3 miljardus ASV dolāru (5,7 miljardus eiro). Izklaides parkā iekļautas daudzas inovatīvas atrakcijas. Viens no tehnoloģiski inovatīvākajiem risinājumiem esot “Eye of the Storm” šovs, kura kulminācija ir “Aerodium” radītais tunelis un tā akrobātu lidojums. Patlaban visos šovos lido latviešu lidotāji, taču paralēli tam jau tiek trenēti arī vietējie akrobāti.

“Eye of the Storm” ir 30 minūšu ilgs šovs, kas balstīts uz filmas ”Karību jūras pirāti” scenāriju. “Aerodium” vēja tunelis un lidotāji piedalās šova noslēguma ainā, kad notiek cīņa starp galveno varoni pirātu kapteini Džeku Sperovu un admirāli Džeimsu Noringtonu. Viņu cīņas laikā sākas vētra, kas paceļ gaisā abus pretiniekus. Cīņa turpinās, lidojot gaisā. Šovs pretendē uz labākā šova titulu atrakciju parku industrijā. Šajā projektā līdz šim šovbiznesā ierastā lidošana, karājoties trosēs, aizstāta ar īstu lidošanu gaisā.

“Aerodium” valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns atzīst, ka šis ir līdz šim sarežģītākais “Aerodium” projekts. “Viena no mūsu uzņēmuma stiprajām pusēm attiecībā pret konkurentiem ir tā, ka uzņemamies izstrādāt tehnoloģiski sarežģītus un līdz šim pasaulē vēl neeksistējošus projektus. Tādā veidā attīstām gan uzņēmuma profesionalitāti, gan arī vēja tuneļu nozari visā pasaulē kopumā,” paziņojumā medijiem citēts Beitāns.

“Aerodium” pie šī projekta strādāja kopš 2011.gada, kad tika sākta ideju apmaiņa par iespējām vēja tuneli iebūvēt skatuvē, kā arī vēja tuneļa testi, lai saprastu, kādus trikus iespējams veikt gaisā un kādus specefektus izmantot. Uzņēmums šajā projektā iesaistījies, sākot ar koncepta radīšanu, projektēšanu un būvēšanu un beidzot ar lidošanas triku režiju un izpildi. Projekta izstrādē un būvniecībā iesaistījās vairāk nekā 600 profesionāļi no Latvijas, ASV un Ķīnas.

“Aerodium” vēja tuneļi līdz šim bijuši 37 pasaules valstīs, tajā skaitā ASV, Argentīnā, Kanādā, Taizemē, Ķīnā, Somijā, Dānijā, Dienvidkorejā, Indonēzijā, Itālijā, Lielbritānijā, Saūda Arābijā un citur.

Uzņēmums kopš 2015.gada koncentrējas uz franšīzes tīkla attīstīšanu. Pirmās franšīzes pagājušā gada nogalē tika atvērtas Slovēnijā un Bahreinā. Šogad jau atvērta franšīze Ķīnā, un gada nogalē tiks atvērta Ēģiptē. Norit darbs arī pie projektiem citās valstīs.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, vēja tuneļu operatora “Aerodium” peļņa pērn bija 280 062 eiro, bet uzņēmuma apgrozījums pērn palielinājies par 4% līdz 777 905 eiro.

Vēja tuneļu ražotāja SIA “Aerodium Technologies” peļņa pērn bija 237 626 eiro, bet uzņēmuma apgrozījums samazinājās par 6% un bija 4 881 404 eiro.

SIA “Aerodium” dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 179 281 eiro. “Aerodium” īpašnieki ir uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns – 98,5% un Ingus Augstkalns – 1,5%.

Savukārt SIA “Aerodium Technologies” dibināta 2012.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 4268 eiro. “Aerodium Technologies” īpašnieki ir Irita Kukoja – 85% un Uldis Baumanis – 15%. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Beitāns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+