×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

AES būvēs, kur grib


lukasenko_afpleta

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko noraidījis Lietuvas pretenzijas pret Baltkrievijas plānoto atomelektrostaciju (AES), paziņojot, ka suverēnai valstij ir tiesības pašai noteikt savas AES atrašanās vietu.


 

“Lietuvieši bļauj, bet tieši tāpat tieši tādā pašā vietā tādā pašā attālumā no mūsu robežas vēlas uzbūvēt savu atomstaciju,” klāstīja Baltkrievijas prezidents, runājot par Lietuvas plāniem Visaginā netālu no apturētās Ignalinas AES uzbūvēt jaunu staciju. “Viņu vecā stacija, kura viņiem joprojām kūp, vispār atrodas pie mūsu robežas, bet ūdeni viņi tai ņem no mūsu ezeriem. Kādēļ tolaik viņi nekliedza, piemēslojot mūsu ezerus?” kaimiņzemei Lietuvai jautāja Lukašenko.

“Kur nu kliegt – nekliedza, bet mēs staciju uzbūvēsim pēc starptautiskajiem standartiem,” paziņoja Baltkrievijas prezidents, skaidrojot, ka “šeit jau darbojas Starptautiskās atomenerģētikas aģentūras speciālisti, viņiem pret mums nav pretenziju par būvniecības tehnoloģijām un stacijas drošību”.

Baltkrievija ir iecerējusi uzcelt AES, kurā būtu divi reaktori ar kopējo jaudu 2400 megavati. Pirmo reaktoru plānots pabeigt 2017. gadā, bet otro – 2018. gadā. Celtniecību paredzēts uzsākt šogad aprīlī. Baltkrievija 2009. gada janvārī sāka darbu pie AES būvniecības sagatavošanas Grodņas apgabala Ostrovecas rajonā 50 kilometru no Lietuvas robežas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+