Pasaulē
Eiropa

AfD politiķis pamet partiju, lai veidotu jaunu patriotiskāku alternatīvu0

Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Vācijas labējās eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) politiķis Andrē Pogenburgs piektdien apstiprinājis savu izstāšanos no partijas, paziņojot, ka veidos jaunu patriotiskāku alternatīvu.

Politiķis uzskata, ka AfD nav turējusi savus priekšvēlēšanu solījumus un to paralizējušas bailes, tikt pakļautai valdības uzraudzībai.

AfD “tiešām bieži vairs netiek uzskatīts par patiesu patriotisku alternatīvu,” tādēļ cietusi partijas uzticamība, laikrakstam “Die Welt” norādīja Pogenburgs.

Viņš paziņoja, ka veidos jaunu partiju, koncentrējoties uz Vācijas vidieni un austrumu reģionu. Partijai dots nosaukums “Aufbruch deutscher Patrioten – Mitteldeutschland” (“Celieties vācu patrioti – Vidusvācija”).

Pogenburgs sacīja, ka arī citi AfD locekļi jau piekrituši pievienoties jaunajai partijai.

Viņš “Die Welt” norādīja, ka jaunā partija grasās piedalīties Brandenburgas, Saksijas un Tīringenes federālo zemu vēlēšanās.
Saistītie raksti

Pogenburgs pērn izpelnījās kritiku, nosaucot turku minoritāti par “kamieļu dzinējiem”, kuriem neesot vietas Vācijā. Šo izteikumu dēļ viņš bija spiests atkāpties no Saksijas-Anhaltes federālās zemes landtāga AfD frakcijas priekšsēdētāja amata.

2017.gadā atklātībā nonāca Pogenburga sarakste internetā, kur viņš bija lietojis frāzi “Vāciju vāciešiem”, kuru bieži izmantoja nacisti, un prātojis par Vācijas “ārējo robežu paplašināšanu”.

LA.lv