×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Afganistānā dienošai sievietei negaidīti piedzimis bērns

Britu sievietei karadienesta laikā Afganistānā negaidīti piedzimis dēls, paziņojusi Britānijas Aizsardzības ministrija.

Dzemdības notika karabāzē “Camp Bastion” Helmandas provincē dienu pēc talibu kaujinieku uzbrukumiem. Jaunā māte apgalvo, ka neesot zinājusi par savu grūtniecību. Vārdā nenosauktā artilēriste vērsās pie ārstiem, sūdzoties par sāpēm vēderā, un tās izrādījās dzemdību kontrakcijas. Bērns nāca pasaulē piecas nedēļas pirms termiņa, tomēr mātes un jaundzimušā veselības stāvoklis ir stabils.  Bērna ieņemšana notika, pirms viņa māte martā ieradās Afganistānā. Aizsardzības ministrija paziņoja, ka tās politika ir nesūtīt grūtnieces militārās operācijās, bet šajā gadījumā tā nav zinājusi par militārpersonas grūtniecību. Tuvāko dienu laikā uz Afganistānu izlidos Oksfordas Džona Redklifa slimnīcas pediatru grupa, lai sniegtu pienācīgu aprūpi mātei un bērnam viņu lidojumā uz dzimteni.

Domājams, ka šis ir pirmais gadījums, kad britu militārpersona dzemdējusi karadarbības zonā. Kopš 2003. gada no Irākas un Afganistānas uz dzimteni ir nosūtītas ap 200 Britānijas armijā dienošas sievietes viņām konstatētas grūtniecības dēļ. Pērn cita britu armijā dienošā dzemdēja divas nedēļas pēc atgriešanās no sešu mēnešu dienesta Afganistānā.

“Camp Bastion” kļuva slavena pēc tam, kad tur ieradās dienēt Britānijas princis Harijs. 14. septembra naktī bāzei uzbruka talibu kaujinieki, kas solījuši nogalināt princi. Uzbrukumā gāja bojā divi amerikāņu virsnieki un tika ievainoti vairāki citi cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+