Pasaulē
Citur

Afganistānā ieradies Matiss0

Savienoto Valstu aizsardzības ministrs Džeimss Matiss piektdien ieradies iepriekš neizsludinātā vizītē Afganistānā, kur viņš tiksies ar prezidentu Ašrafu Ghani un jauno ASV un NATO militārā kontingenta komandieri.

Pirms gada ASV prezidents Donalds Tramps nāca klajā ar jaunu stratēģiju Afganistānas jautājumā, kas paredzēja uz nenoteiktu laiku atkal ievērojami palielināt tur dislocēto ASV militāro kontingentu.

Tomēr cīņā ar talibu nemierniekiem nav panākts vērā ņemams progress, un Vašingtona, šķiet, ir mainījusi savu iepriekšējo kursu, izrādot gatavību uz sarunām.

Talibi sen uzstājuši uz tiešām sarunām ar ASV un atteikušies runāt ar Afganistānas valdību, kuru tie uzskata par neleģitīmu.

Jūnijā Vašingtona ļāva noprast, ka tā ir gatava mainīt iepriekš uzturēto politiku, un jūlijā ASV amatpersonas Dohā tikās ar talibu pārstāvjiem.

Taču sākotnējās cerības, ka ieilgušajam konfliktam varētu pielikt punktu, atkal kliedējusi talibu uzbrukumu pastiprināšanās, kā arī teroristiskā grupējuma “Islama valsts” aktivitātes pieaugums Afganistānā.

Šī jau ir otrā Matisa vizīte Afganistānā pēdējo mēnešu laikā.

LA.lv