×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Afganistānā otro dienu turpinās vardarbīgi protesti pret Korāna dedzināšanu

afganis

Simtiem cilvēku izgājuši Kabulas un citu Afganistānas pilsētu ielās, protestējot pret ārzemju karavīriem, kas sadedzinājuši Korāna eksemplārus.

Protesti pārauguši vardarbībā, un demonstranti aizdedzinājuši vairākus veikalus un transportlīdzekļus. Nemieros nogalināti vismaz četri cilvēki un vēl 21 ievainots. Lielākās demonstrācijas notiek Afganistānas galvaspilsētā Kabulā un Džalālābādā valsts austrumu daļā, kur studenti aizdedzinājuši ASV prezidenta Baraka Obamas attēlu.

ASV vēstniecība Kabulā slēgta, un Afganistānas policija piesaistījusi papildspēkus, cenšoties nepieļaut, ka agresīvais pūlis, kas aizdedzina spēkratus un uzbrūk veikaliem, dodas gājienā pa pilsētas centru. Tikmēr uz Kabulas ceļa, kas ved gar ASV militāro bāzi “Camp Phoenix”, pulcējušies simtiem cilvēku, kas bāzi apmētā ar akmeņiem. Karavīri, kas bāzi aizsargā, gaisā raidījuši brīdinājuma šāvienus.

Kā no notikuma vietas ziņo aģentūras AFP fotogrāfs, tiek dedzinātas riepas un gaisā ceļas melni dūmi. Demonstranti Kabulā uzbrukuši policijai, piespiežot likumsargus atkāpties. Pret pūli tikuši raidītas lodes, ievainojot vismaz 11 cilvēkus. “Divi cietušie atrodas kritiskā stāvoklī,” piebilda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. Policijas pārstāvis noliedz, ka uguni būtu atklājuši likumsargi.

Arī Kabulas rietumos notiek demonstrācija, kurā piedalās aptuveni simts studenti. Savukārt Džalālābādā protesti notiek vairākās pilsētas vietās. Kā informē mediķi, Džalālābādā demonstrācijās nogalināts viens cilvēks, bet vēl desmit ar šautām brūcēm nogādāti slimnīcā. Tikmēr Barakī Barākā protesti pulcējuši aptuveni 800 cilvēkus. Tikmēr ASV Afganistānas spēku komandieris ģenerālis Džons Alens solījis – ziņojumi, ka Bagramas bāzes karavīri “nepienācīgā veidā atbrīvojušies no islāma reliģiskiem materiāliem, arī Korāna eksemplāriem”, tiks izmeklēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+