×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. februāris, 2012
Drukāt

Afganistānā protestētāji uzbrūk ANO kompleksam

afganistan1

Afganistānā piekto dienu pēc kārtas turpinās protesti pret Korāna sējumu dedzināšanu ASV militārajā bāzē, un tūkstošiem protestētāju ielenkuši ANO kompleksu valsts ziemeļu pilsētā Kondozā, kur iesaistījušies sadursmēs ar policiju.

“Protestētāji kaujas ar policiju un mēģina iekļūt [ANO] kompleksā, taču līdz šim policija viņus attur,” sacīja Kondozas policijas preses pārstāvis Sarvars Husaini.

Kā pavēstīja Kondozas veselības departamenta vadītājs Sahads Mohtars, sadursmēs nogalināti trīs cilvēki un vēl 47 ievainoti.

Kā notikuma vietā novēroja aģentūras AFP korespondents, policisti pie ANO kompleksa atklājuši uguni pret protestētājiem, lai nepieļautu viņu iekļūšanu telpās.

Tajā pat laikā demonstranti visā Kondozā dedzinājuši riepas un satiksmes kontroles posteņus.

Sestdien Afganistānā protesti pret Korāna dedzināšanu notiek četrās atsevišķās provincēs, kuros piedalās tūkstošiem cilvēku.

Kā piektdien paziņoja varasiestādes, nerimstošajās demonstrācijās dzīvības jau zaudējuši 24 cilvēki.

Jau ziņots, ka asiņainos protestus izraisījusi ieslodzītajiem talibiem konfiscēto Korāna sējumu sadedzināšana Bagramas gaisa spēku bāzē.

Solidarizējoties ar afgāņiem, demonstrācijas sākuši arī pakistānieši.

ASV vēstniecība Kabulā jau vairākas dienas ir slēgta, bet citu valstu diplomātiskās pārstāvniecības tiek pastiprināti apsargātas.

Afganistānas prezidents Hamids Karzai un valstī dislocēto ārvalstu spēku vadība mudinājusi afgāņus saglabāt mieru un savaldību.

Izskanējušas bažas, ka pret ASV vērsto sabiedrības noskaņojumu savā labā varētu censties izmantot talibu kaujinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+