×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Afganistānas karavīrs nošāvis Francijas karavīrus saistībā ar videoierakstu par talibu līķu apgānīšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Afganistānas karavīrs, kurš piektdien nošāva četrus Francijas karavīrus, to darījis videoieraksta dēļ, kurā amerikāņu jūras kājnieki Afganistānā apgāna talibu kaujinieku līķus, urinējot uz tiem, atklājuši ziņu avoti drošības spēkos.

21 gadu vecais afgāņu karavīrs Abduls Mansurs šādu savas rīcības motīvu minēja sākotnējā nopratināšanā, kuru veica Francijas karavīri. Par viņa atzīšanos pavēstīja cits Afganistānas armijas karavīrs, un to apstiprināja informācijas avots izlūkdienestā. Karavīrs nopratināšanā arī paziņoja, ka viņam nav tiešu kontaktu ar talibu grupējumu, kas sestdien uzņēmās atbildību par šo uzbrukumu Francijas karavīriem.

Piektdien kāds Afganistānas karavīrs atklāja uguni uz Francijas karavīriem viņu bāzē Kapisas provinces Tagabas apriņķī valsts austrumos, nogalinot četrus un ievainojot 15 karavīrus. Viens no nogalinātajiem bija Bulgārijas pilsonis, kas dienēja Francijas Ārzemnieku leģionā. Francija piektdien apturēja savu dalību  Afganistānas militārpersonu apmācībā un abu valstu karavīru kopīgās operācijās, un Francijas prezidents Nikolā Sarkozī paziņoja, ka apsver iespēju pirms termiņa izvest Francijas karaspēku no Afganistānas. NATO vadīto starptautisko spēku ISAF sastāvā  Afganistānā ir 3600 karavīru no Francijas, galvenokārt Kabulas un Kapisas provincēs.

Pentagona preses sekretārs 11. janvārī paziņoja, ka ASV armija izmeklē internetā ievietotu videoierakstu, kurā redzams, kā amerikāņu jūras kājnieki Afganistānā apgāna talibu kaujinieku līķus, urinējot uz tiem. Interneta vietnē “Live Leak” ievietotajā videoierakstā redzami četri karavīri ASV armijas uniformās, kas čurā uz trim asiņainiem līķiem, apzinoties, ka tiek filmēti. Viens no viņiem saka: “Lai tev jauka diena, veco zēn.”

Afganistānā  ir izvietoti apmēram 20 tūkstoši ASV jūras kājnieku galvenokārt Kandahāras un Helmandas provincēs valsts dienvidos. Pret talibiem  Afganistānā cīnās apmēram 90 tūkstoši ASV un 40 tūkstoši citu NATO valstu karavīru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+