×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. janvāris, 2013
Drukāt

Afganistānas palīdzības miljardi var tikt izšķērdēti

Foto - AFPFoto - AFP

Ja netiks uzlabota plānošana un drošības situācija, ASV tērētie dolāru miljardi palīdzības sniegšanai Afganistānai var tikt izšķērdēti, uzskata Afganistānas rekonstrukcijas īpašais ģenerālinspektors Džons Sopko, kurš darbojas Savienoto Valstu Kongresa pilnvarojumā.

 

Savas bažas ģenerālinspektors darījis zināmas laikā, kad Afganistānas prezidents Hamids Karzajs Vašingtonā risina sarunas par nākamgad paredzēto ASV karaspēka izvešanu. “Patlaban mums pastāv risks, ka miljardi dolāru tiks izšķērdēti, ja aģentūras, kas atbild par jaunu programmu īstenošanu un jaunu objektu būvniecību, no sākuma neatbild uz dažiem pamata jautājumiem,” sacīja Sopko.

Neraugoties uz ASV komandieru runām par progresu Afganistānā, Sopko norādīja, ka inspektoriem kļūst arvien sarežģītāk sasniegt savus mērķus Afganistānas teritorijā, lai izvērtētu, kā tiek tērēta ASV nauda. “Armijai gatavojoties aiziešanai, mēs atskārstam, ka Afganistānā vietu, uz kurām mēs varam doties, lai uzraudzītu projektus, kļūst arvien mazāk,” skaidroja ģenerālinspektors.

Pentagonam un ASV Starptautiskās attīstības aģentūrai nav ilgtermiņa plānu attiecībā uz to, kur un kāpēc viņi attīsta projektus un bieži vien nespēj nodrošināt kvalitātes standartus, sacīja Sopko. Viņš atgādināja par ASV finansēto, 70 miljonus dolāru (35 miljonus latu) izmaksājušo Afganistānas armijas garnizonu Kondozas provincē, kas izrādījies nederīgs, jo ticis uzbūvēts uz nestabilas augsnes, turklāt slikto metināšanas darbu dēļ sagāzušies tā jumti.

Kopš 2001. gadā ASV iebrukuma rezultātā tika gāzts Afganistānas talibu režīms, ASV Afganistānas rekonstrukcijai atvēlējušas vairāk nekā 90 miljardus dolāru. Palīdzības apjomi sasniedz 28 miljonus dolāru dienā, sacīja Sopko, norādot, ka kopš Otrā pasaules kara beigām ASV nevienai valstij tādas summas nav tērējusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+