×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. marts, 2012
Drukāt

Afganistānas prezidents asi nosoda mierīgo iedzīvotāju nogalināšanu

karzai

Afganistānas prezidents Hamids Karzai (attēlā) svētdien, 11.martā, asi nosodīja “nepiedodamo uzbrukumu” afgāņu mierīgajiem iedzīvotājiem. “Kad ASV spēki apzināti nogalina afgāņu ļaudis, tā ir slepkavība un terorisms, tā ir nepiedodama rīcība,” teikts Karzai izplatītajā paziņojumā.

Amerikāņu karavīrs agrā 11.marta rītā Kandahāras provincē nogalināja 16 mierīgos iedzīvotājus, tostarp deviņus bērnus un trīs sievietes. Citi avoti vēsta par 15 upuriem.

“Valdība un Afganistānas tauta no ASV valdības pieprasa paskaidrojumus par šo incidentu,” norādīja Karzai.

Tikmēr Vašingtona svētdien izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. “Savienotās Valstis izsaka visdziļāko līdzjūtību šodienas traģiskās apšaudes upuru tuviniekiem. Mūs sarūgtina vardarbīgā rīcība pret mūsu afgāņu draugiem,” atzina Valsts departamenta pārstāve.

Kā liecina atklātībā nonākusī informācija, agrā svētdienas rītā kāds ASV karavīrs izgāja no militārās bāzes Kandahārā un atklāja uguni pret civiliedzīvotājiem, kuri atradās savās mājās. Bruņotais karavīrs iebruka vismaz divās mierīgo iedzīvotāju mājās.

Aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz notikušā aculieciniekiem, ziņo, ka traģiskajā uzbrukumā esot bijuši iesaistīti vairāki amerikāņu karavīri. Savukārt talibi savā paziņojumā apgalvo, ka notikušajā esot iesaistīti arī afgāņu drošības spēki.

Tikmēr izskanējušas bažas, ka afgāņu civiliedzīvotāju nogalināšana varētu izraisīt Afganistānā plašus protestus, līdzīgi kā tas bija pēc Korāna sējumu dedzināšanas ASV pārvaldītajā Bagramas bāzē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+