Mobilā versija
-3.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
14. maijs, 2014
Drukāt

ASV karavīri Afganistānu vēl nepametīs

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV vadītā militārā klātbūtne Afganistānā arī turpmāk saglabāsies būtiska, neraugoties uz šogad plānoto spēku izvešanu, prognozēja Vašingtonas īpašais pārstāvis Afganistānā un Pakistānā Džeimss Dobinss.

Vašingtonas sūtnis arī atzina, ka ASV “joprojām apsver” spēku izvešanas plānu. “Mēs ceram, ka nākamā vai divu mēnešu laikā mums būs vairāk informācijas par kontingenta precīzu apmēru,” skaidroja Dobinss. “Mēs kopā ar saviem sabiedrotajiem, domāju, būsim gatavi ilgstošai padomdevēju misijai ar daudz mazāku karavīru skaitu nekā šodien, taču tas joprojām būs būtisks attiecībā uz spējām turpināt uzlabot Afganistānas drošības spēku kvalitāti.” Šobrīd Afganistānā dislocētos aptuveni 51 000 NATO karavīru plānots izvest līdz decembrim, pieliekot punktu ilgajai un dārgajai operācijai pret talibiem. Domājams, ka ASV Afganistānā paturēs nelielu karavīru skaitu, kam būs uzticēta afgāņu kolēģu apmācība un pretterorisma uzraudzība.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+