Ekonomika
Bizness

Āfrikā dzers “Cido” dzērveņu, mango un granātābolu sulas2

Dzērienu ražotājs SIA „Cido Grupa” turpina attīstīt eksportu un šogad uzsācis sulu eksportu uz Ziemeļāfriku, nosūtot vairāk nekā desmit konteineru kravu uz Lībiju, kura ir pirmā Āfrikas valsts, kurā tiek novērtētas Latvijā ražotās sulas.

Kā portālam la.lv sacīja uzņēmuma pārstāve Inese Lielpinka, visas sulas uz Lībiju tiek eksportētas ar “CIDO” zīmolu. Pieprasījums ir pēc “CIDO” sulām ar īpašām garšām – piemēram, granātābolu, mango, dzērveņu, tomātu ar jūras sāli, kā arī standarta top garšām – apelsīnu, ābolu, greipfrūtu.

“Mūsu ražotajām sulām ir laba garša un augsta kvalitāte. To apliecina arī sulu eksports uz Ziemeļāfriku – uz reģionu, kas ir bagāts ar citrusaugļiem un kuram ir raksturīga liela sulu daudzveidība un pieejamība. Tas, ka mūsu sulas ir pieejamas veikalu plauktos, jau nozīmē, ka spējam konkurēt ar vietējiem ražotājiem. Savukārt mums šī sadarbība nozīmē jaunus sasniegumus jauna reģiona apgūšanā,” sacīja Lielpinka.

Pēdējos gados uzņēmums ir sācis sulu eksportu uz vairākiem eksotiskiem galamērķiem. Pēc vairāku gadu mērķtiecīga darba “Cido Grupa” 2015.gadā ar savu zīmolu uzsākusi eksportēt sulas uz Ķīnu, bet pērn – uz Apvienoto Arābu Emirātiem Tuvajos Austrumos.

“CIDO” sulas un nektārus augsti novērtē Baltijas valstīs. Pateicoties pārdotajam sulu apjomam Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, “Cido Grupa” ir lielākais sulu un nektāru ražotājs Baltijā. Pēdējos gados “CIDO” sulas ir kļuvušas par labu eksporta produktu arī daudzviet citur.

Sadarbības pamatā ir “Cido Grupa” mērķtiecīgs darbs un dalība starptautiskās izstādēs.

“Cido Grupa” ir viens no lielākajiem pārtikas produktu eksportētājiem Latvijā, kas uz ārvalstīm eksportē tieši uzņēmuma zīmolus. Ražotāja eksports veido 21% no produkcijas kopējā pārdošanas apjoma, kas ir pēdējos gados labākais sasniegums. “Cido Grupa” galvenās eksporta valstis ir Lietuva un Igaunija.

Uzņēmums eksportē produkciju uz aptuveni 20 pasaules valstīm, piemēram, Zviedriju, Dāniju, Lielbritāniju, Īriju, Vāciju, Poliju, Itāliju, Spāniju, Maltu, Izraēlu, Ukrainu, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, ASV, Kanādu, Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), Lietuvu un Igauniju, un tagad arī uz Lībiju.

„Cido Grupas” produktu portfelī ietilpst gan sulas, nektāri un sulu dzērieni, gan dabīgais minerālūdens un dzeramais ūdens, gan alus zīmols ” Lāčplēsis”.

SIA „Cido Grupa” kapitāla daļu īpašnieks ir Dānijas akciju sabiedrība „Royal Unibrew”. 2015.gadu „Cido Grupa” noslēdza ar 53,7 miljonu eiro lielu apgrozījumu, apliecinot, ka uzņēmums ir viens no lielākajiem pārtikas ražotājiem Latvijā.

LA.lv