Medības
Pieredze

Āfrikas cūku mēra 300 kilometru “lēciens” Polijā0


Āfrikas cūku mēra seku likvidēšana vienā no sērgas skartajām fermām Latvijā.
Āfrikas cūku mēra seku likvidēšana vienā no sērgas skartajām fermām Latvijā.
Foto no PVD arhīva.

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatība Eiropā turpinās. 14. novembrī Polijas Veterinārais dienests paziņoja, ka apstiprināts pirmais pozitīvais ĀCM gadījums Lubušas vojevodistē. Pozitīvais gadījums konstatēts mežacūkai, un iestāde uzskata, ka tas ir gan epidemioloģiski, gan ģeogrāfiski nav saistīts ar citiem līdz šim konstētājiem ĀCM gadījumiem Polijas austrumos.

Attālums starp zināmajiem gadījumiem un tikko atklāto ir vairāk nekā 300 km.

ĀCM apstiprināja vienai kritušai mežacūkai, ko atrada 4. novembrī netālu no autoceļa. Visticamāk mežacūka bojā gāja ceļu satiksmes negadījumā. Pašlaik Lubušas vojevodistē darbojas atbildīgie dienesti, iesaistoties cīņā pret ĀCM.

Satraucošākais fakts ir tas, ka gadījums noticis salīdzinoši netālu no Vācijas robežas, kur ĀCM vēl nav konstatēts.

Dienests aicina visus, tajā skaitā arī medniekus un cūku audzētājus, ievērot stingras biodrošības prasības, lai mazinātu vīrusa izpaltības risku.

Tāpat tiek ziņots, ka jauns ĀCM gadījums konstatēts 1 km no Bulgārijas un Grieķijas robežas, kas rada lielu satraukumu Grieķijas varas iestādēm. Bulgārijā ĀCM tika konstatēts šā gada vasarā un tas strauji izplatījies, apdraudot šīs valsts cūkkopības nozari.

Latvijā ĀCM konstatēts pirms vairāk nekā pieciem gadiem, un ir skāris kā mežacūkas, tā arī mājas cūkas. Šogad līdz 15. novembrim Latvijā konstatētas 357 ar ĀCM inficētas mežacūkas.

Linda Dombrovska

LA.lv