Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
12. novembris, 2013
Drukāt

Āfrikas cūku mēra draudu dēļ nosaka papildu drošības pasākumus

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) virzītos papildu drošības pasākumus, lai nepieļautu mājas un meža cūkām bīstamā Āfrikas cūku mēra nokļūšanu Eiropas Savienības teritorijā, portālu “LA.lv” informēja ZM.

Noteikumu grozījumi nosaka, ka visiem transportlīdzekļiem, kuri būs pārvadājuši dzīvus dzīvniekus un dzīvnieku barību un iebrauks Latvijas teritorijā no inficētajiem apgabaliem (Krievijas un Baltkrievijas), jābūt atbilstoši iztīrītiem un dezinficētiem. Transportlīdzekļa vadītājam būs jāuzrāda un jāapliecina transportlīdzekļa tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūru veikšanas laiks un izmantotie līdzekļi, norādot informāciju atsevišķā dokumentā (deklarācijā).

Tāpat grozījumi noteikumos paredz kārtību un rīcību, ja kontroles laikā tiek konstatēts, ka transportlīdzeklis ir nepietiekami tīrīts, mazgāts, dezinficēts. Noteikumi paredz, ka par atbilstoši veiktām tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūrām Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors transportlīdzekļa vadītājam izsniegs sertifikātu, skaidro ZM.

Valdības atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā veic Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma likvidēšanas un draudu novēršanas pasākumus, stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+