Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
12. novembris, 2013
Drukāt

Āfrikas cūku mēra draudu dēļ nosaka papildu drošības pasākumus

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) virzītos papildu drošības pasākumus, lai nepieļautu mājas un meža cūkām bīstamā Āfrikas cūku mēra nokļūšanu Eiropas Savienības teritorijā, portālu “LA.lv” informēja ZM.

Noteikumu grozījumi nosaka, ka visiem transportlīdzekļiem, kuri būs pārvadājuši dzīvus dzīvniekus un dzīvnieku barību un iebrauks Latvijas teritorijā no inficētajiem apgabaliem (Krievijas un Baltkrievijas), jābūt atbilstoši iztīrītiem un dezinficētiem. Transportlīdzekļa vadītājam būs jāuzrāda un jāapliecina transportlīdzekļa tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūru veikšanas laiks un izmantotie līdzekļi, norādot informāciju atsevišķā dokumentā (deklarācijā).

Tāpat grozījumi noteikumos paredz kārtību un rīcību, ja kontroles laikā tiek konstatēts, ka transportlīdzeklis ir nepietiekami tīrīts, mazgāts, dezinficēts. Noteikumi paredz, ka par atbilstoši veiktām tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūrām Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors transportlīdzekļa vadītājam izsniegs sertifikātu, skaidro ZM.

Valdības atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā veic Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma likvidēšanas un draudu novēršanas pasākumus, stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (13)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+