Mobilā versija
+4.5°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
12. novembris, 2013
Drukāt

Āfrikas cūku mēra draudu dēļ nosaka papildu drošības pasākumus

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) virzītos papildu drošības pasākumus, lai nepieļautu mājas un meža cūkām bīstamā Āfrikas cūku mēra nokļūšanu Eiropas Savienības teritorijā, portālu “LA.lv” informēja ZM.

Noteikumu grozījumi nosaka, ka visiem transportlīdzekļiem, kuri būs pārvadājuši dzīvus dzīvniekus un dzīvnieku barību un iebrauks Latvijas teritorijā no inficētajiem apgabaliem (Krievijas un Baltkrievijas), jābūt atbilstoši iztīrītiem un dezinficētiem. Transportlīdzekļa vadītājam būs jāuzrāda un jāapliecina transportlīdzekļa tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūru veikšanas laiks un izmantotie līdzekļi, norādot informāciju atsevišķā dokumentā (deklarācijā).

Tāpat grozījumi noteikumos paredz kārtību un rīcību, ja kontroles laikā tiek konstatēts, ka transportlīdzeklis ir nepietiekami tīrīts, mazgāts, dezinficēts. Noteikumi paredz, ka par atbilstoši veiktām tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūrām Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors transportlīdzekļa vadītājam izsniegs sertifikātu, skaidro ZM.

Valdības atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā veic Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma likvidēšanas un draudu novēršanas pasākumus, stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

Pievienot komentāru

Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (19)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+