×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Āfrikas cūku mēra skartajā saimniecībā cūkas nokautas un sadedzinātas

LETA/AFPLETA/AFP

Krāslavas novada Robežnieku pagasta saimniecībā, kurā cūkām tika konstatēts Āfrikas cūku mēris, visas cūkas ir nokautas un sadedzinātas, šodien tika informēta ārkārtas komisija.

Saimniecības teritorijā tiekot veikta primārā dezinfekcija. Pašlaik tiekot pārbaudītas arī robežsargu atrastās beigtās mežacūkas.

Ārkārtas komisijas sēdē sniegta informācija, ka speciālisti apzina bīstamās slimības skartās teritorijas saimniecības un to, cik tajās ir dzīvnieku. Pašlaik precīzas informācijas par to neesot.
Komisija nolēma uz 40 dienām noteikt aizliegumu slimības skartajā teritorijā rīkot dažādus masu pasākumus – sacensības, izstādes, gadatirgus u.c.

Kā ziņots, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti, veicot pastiprinātas mājas un mežacūku laboratoriskās pārbaudes, konstatēja, ka Latvijas pierobežā, dažus metrus no robežas ar Baltkrieviju, trim mežacūkām apstiprināta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne. Tāpat klātbūtne apstiprināta trim mājas cūkām piemājas saimniecībā Krāslavas novadā sešu kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju. Laboratoriski tiek pārbaudītas vēl trīs atrastās nobeigušās mežacūkas.

Par pierobežā atrastajām beigtajām mežacūkām PVD informēja Valsts robežsardze. PVD inspektori nekavējoties izbrauca uz norādīto vietu, noņēma paraugus laboratoriskajai izmeklēšanai un likvidēja mežacūku līķus, tos sadedzinot.

Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem. Šī kaite Latvijas teritorijā līdz šim nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+